FC U Craiova 1948 – Asociatia Club Sportiv Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-5 (0-1). Liga – Etapa a 9-a

FC U Craiova 1948 – Asociatia Club Sportiv Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-5 (0-1).  Liga – Etapa a 9-a

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de patru ori. Sipsey Eleven a câștigat de trei ori, la egalitate o dată fără a pierde un meci.

A trebuit să așteptăm un timp pentru primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Sepsi în minutul 16, când Kevin Lucasin a marcat primul gol. Stefan Ashkowski a asistat când a fost marcat golul.

Gabriel Vasvari de la Sepsi a primit un cartonaș în minutul 23. În minutul 45 Sekou Sidibe a intrat în spatele lui Benjamin van Dormen. În același minut, a avut loc o înlocuire pentru FC U Craiova. Andrea Companio intră după Benjamin van Dormen.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru echipa Sepsi.

FC U Craiova a început atacul pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Cei unsprezece jucători Sepsi au profitat de această situație și au mai marcat un gol. În minutul 57, Istvan Volop a intrat pe lista trăgătorilor.

William Payten de la FCU Craiova a văzut singurul cartonaș în repriza secundă. A fost minutul 61 al confruntării.

Vitaly Damascan a stârnit mare bucurie în rândul suporterilor Sepsi, care a marcat un alt gol în minutul 66 al meciului. Istvan Fulop a ajutat la înscrierea golului.

In minutul 67, Boubacar Fofana a fost inlocuit de Eder Gonzalez, iar Marius Stefanescu a fost inlocuit de Stefan Ashkovsky, care urma sa intareasca echipa Sipsi. Antrenorul adversarilor a decis in scurt timp sa modernizeze si echipa, inlocuindu-l pe François Marquet cu Samuel Asamoah si Juan Bauza in locul Claudiei Balan.

În cele din urmă, sacul țintă a fost demontat. Telespectatorii au avut motive să fie fericiți. În minutul 72, portarul Katalin Golovka nu a dat nicio șansă să se apere. Istvan Fulop a observat din nou ajutorul.

READ  Wimbledon. Ashleigh Barty în runda a treia

Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Sepsi în minutul 90 al meciului când Georges Dragomir a marcat al cincilea gol din penalty. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat 0-5.

Echipa de unsprezece a lui Sepsi a dominat adversarii pe teren. Ea a efectuat mai multe atacuri periculoase asupra poartei adverse, trasând 15 lovituri la poartă.

A jucat Sepsia 11 foarte agresiv, ceea ce a dus, din păcate, la un număr mare de erori. Jucătorii ambelor echipe au primit un cartonaș galben.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători.