FC U Craiova 1948 – CS Mioveni 1-1 (0-0). Liga – Meciul 3

FC U Craiova 1948 – CS Mioveni 1-1 (0-0).  Liga – Meciul 3

Echipele care apar aici s-au întâlnit de șase ori în istoria duelului în direct. CS lui Mioveni a câștigat de două ori, a remizat trei și a pierdut o singură dată.

Meciul a început prost pentru FC U Craiova. În minutul opt, Bradley Diallo a văzut un cartonaș roșu după fluierul arbitrului de la începutul meciului, așa că FC U Craiova a fost nevoită să joace cea mai mare parte a meciului la zece, dar a reușit totuși să îmbunătățească rezultatul.

Dominic Kovacic de la FC U Kryova a primit un cartonaș galben 27 minute mai târziu. Claudio Balan l-a înlocuit pe Sorin Pusu în minutul 32. În minutul 35, arbitrul i-a acordat un cartonaș galben echipei CS de la Mioveni, Alexandru Ikop, și un gol în minutul 45 de la Andrea Kampagna a echipei adverse.

În același minut a avut loc o schimbare în lotul lui Mioveni CS. Chilard Versus a venit la Alexandru Ikop. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

Când Lucian Dumitrie a marcat primul gol în minutul 59 al meciului, Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui CS Mioveni. FC U Craiova a găsit un înlocuitor cu 20 de minute înainte de finalul reprizei secunde. Lorenzo Paramatman a intrat în Radu Negro.

Antrenorul FC U Craiova a decis să joace și mai agresiv. În minutul 70 l-a înlocuit pe mijlocașul Benjamin van Durman și l-a aruncat pe Cehov Cidbay de pe teren. După cum vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni în curând. A avut dreptate, echipa lui a reușit să marcheze goluri, să compenseze înfrângeri și să facă remize. CS Mioveni a primit cartonaș galben de către arbitru: Gilherm Karutti în minutul 74 și Sillard Vers în minutul 78.

READ  Polonia - România: Sfaturi, Cote, Previzualizare

Jucătorii FC U Kryova se scutură de un pic de lene. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Efortul lor a dat roade. Jeremy Hugford a marcat în minutul 88. Lorenzo Paramatman a contribuit la situația golului.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Întâlnirea s-a încheiat cu 1-1.

Din mersul meciului, nu a rezultat că o echipă ar putea înclina nivelul victoriei în favoarea ei. Posesia mingii a fost distribuită egal ambelor echipe. De la început, extragerea a fost „atârnată în aer”. Ambele echipe au avut practic minge de aceeași dimensiune. Meciul a fost egal din primul minut până în ultimul minut.

FC U Craiova a înlocuit patru jucători. Între timp, echipa CS a lui Mioveni a făcut cinci schimbări.