FC U Craiova 1948 SA – CFR 1907 Cluj 0-2 (0-0). Liga Română – Etapa a 16-a din prima ligă

FC U Craiova 1948 SA – CFR 1907 Cluj 0-2 (0-0).  Liga Română – Etapa a 16-a din prima ligă

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Meciul s-a încheiat cu CFR Cluj câștigând cu 11.

Din primele minute, unsprezece jucători de la CFR Cluj au atacat violent poarta adversă. Apărarea FC U Craiova 1948 SA a fost în formă și niciunul dintre atacuri nu a primit gol. Singurul cartonaș din prima repriză l-a văzut pe Hadi Sako de la oaspeți. A fost minutul 41 al duelului.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

Antrenorul CFR Cluj a decis să-și folosească jokerul. În minutul 46, Adrian Alexandro a intrat pe teren, iar Hadi Sakko a părăsit terenul. CFR Cluj a fost schimbată în repriza secundă, urmată de Mihai Bordeian de Rúnar Sigurjónsson.

Bilal Omrani de la CFR Cluj a primit cartonaș în minutul 59.

Jucătorii CFR Cluj au avut noroc după 65 de minute când Rúnar Sigurjónsson a marcat primul gol. Cyprien Dick a creat un baraj.

Cu 24 de minute înainte de finalul reprizei secunde, arbitrul i-a arătat cartonașul lui Jeremy Huigbert, jucătorul gazdei. În minutul 69, William Payten a fost înlocuit de Andrea Compania. În minutul 71, Bilal Amrani a fost înlocuit de Juan Collio, iar Rachid Bouhna a intrat în locul lui Bismarck Adjee Boateng pentru a întări echipa CFR Cluj. La scurt timp după aceea, antrenorul echipei adverse a decis și el reînnoirea echipei, înlocuindu-l pe Sekou Sidibe cu Radu Negru și Terell Ondaan cu Juan Bauza.

În minutul 79, arbitrul Andre Andoni l-a pedepsit pe jucătorul CFR Cluj.

Unsprezece dintre gazde au început atacul pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. CFR Cluj a profitat de situație marcând un alt gol. La finalul meciului, Cyprien Dick a intrat pe lista trăgătorilor. Adrian Alexandru a ajutat la înscrierea golului.

READ  Actorul italian a fost suspendat din cauza implicării sale într-un scandal de mare amploare! Pedeapsa severă pentru pariuri pe meciuri!

În minutul 90 a avut loc schimbarea echipei CFR Cluż. Valentin Costache se alătură lui Ciprian Deac. Rezultatul nu s-a schimbat până la sfârșitul ședinței. Meciul s-a încheiat 0-2.

Gabriel Dubaljoh

74′ Terrell Ondan

Hai, Sako41′ 46

rezerva

Robert Dimitri Pope

Florin Bogdan Stefan

Soren Marianne Boo

Adrian Constantin Alexandru Păun46

74′ Radu Alexandro Negro

Rachid Ahmed Bouhenna87

Vlad Alexandru Achim

Alexandro Chepsio

74′ Juan Francisco Boza