FC U Craiova 1948 SA – CS Universitatea 0-2 (0-0). Liga Română – Runda 11 a primei ligi

FC U Craiova 1948 SA – CS Universitatea 0-2 (0-0).  Liga Română – Runda 11 a primei ligi

Din primele minute, CS Universitatea a atacat cu furie poarta adversarului. Cu toate acestea, apărarea FC U Craiova 1948 SA a fost într-o formă bună și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să concedie un gol. După 23 de minute de joc, CS Universitatea și-a schimbat mâinile. Cristian Căpățînă a venit în locul lui Ștefan Vlădoiu.

Vladimir Skreci de la CS Universitatea a primit singurul cartonaș galben în prima repriză. Acesta a fost minutul 26 al întâlnirii. Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Antrenorul CS Universitatea a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 46, Georges Compano a intrat pe teren și Gustavo Vagenin a părăsit terenul.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor CS Universitatea în minutul 47 al meciului când Dan Nestor a marcat primul gol. Benjamin van Dormen a venit după Sekou Sidibe în minutul 68.

Cu 18 minute înainte de sfârșitul reprizei a doua, Andrea Compaño a părăsit terenul ca un cartonaș roșu, slăbind FC U Craiova 1948 SA. Antrenorul FC U Craiova 1948 SA a decis să joace mai agresiv. În minutul 75 l-a înlocuit pe mijlocașul Juan Bauza și l-a adus pe atacantul Claudio Polan, care a marcat două goluri în acest sezon. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa se va recupera repede. Cu toate acestea, a greșit – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se luptă cu eficiența. În același moment, a existat o schimbare în FC U Craiova 1948 SA. Terrell Ondan se alătură lui Lorenzo Parramatti.

În minutul 80, a apărut arbitrul Samuel Asamoah de la FC U Craiova 1948 SA Samuel Asamoah.

A durat ceva timp până când Ștefan Baiaram a stârnit bucurie printre fanii CS Universitatea, marcând un alt gol în minutul 85 al meciului. Dan Nestor a contribuit la atingerea obiectivului.

READ  Tenis feminin din San Jose: Shelby Rogers a urcat pe teren cu... un câine

În minutul 86, Andrei Ivan a fost înlocuit de Jovan Markovic, care trebuia să consolideze echipa CS Universitatea. Antrenorul echipei adverse a decis în curând să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Dragoș Albu cu Alexandru Raicea și Jeremy Huyghebaert cu Sorina Bușu. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 0-2.

CS Universitatea a controlat mai mult balonul 100% din timp, ceea ce s-a tradus într-o victorie în meci.

Arbitrul a acordat un cartonaș galben și un cartonaș roșu jucătorilor FC U Craiova 1948 SA, iar jucătorii CS Universitatea au arătat un cartonaș galben.

Ambii jucători au schimbat cinci jucători.

Ambele echipe vor avea o pauză de 12 zile de la competiție. Abia pe 16 octombrie, CS Universitatea va lupta pentru mai multe puncte acasă. Adversarul său va fi FC Academica Clinceni. În aceeași zi, AFC găzduiește UTA Arad FC U Craiova 1948 SA.