FC U Craiova 1948 SA – Dinamo București 1-0 (0-0). Liga Română – etapa a II-a a Ligii I

FC U Craiova 1948 SA – Dinamo București 1-0 (0-0).  Liga Română – etapa a II-a a Ligii I

Din primul minut, FC U Kryova a lovit puternic în ținta a unsprezece adversari ai SA din 1948. Linia de apărare zilnică era bine stabilită și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să atingă o țintă. În minutul 35, Andreas Mihai a fost înlocuit de Mihai Nicues.

În același minut a avut loc o schimbare în unsprezece din Dinamo. Andrei Bani s-a mutat în spatele lui Andrei Florescu. În minutul 42, arbitrul i-a arătat lui Gianni Cree un card de la echipa îndepărtată. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

În minutul 58, Claudio Belen l-a înlocuit pe Hugo Vieira, care a întărit echipa FC U Kryova 1948 SA. Ulterior, și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Ion Dinica cu D.C.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Hugo Vieira pentru FC U Griova 1948 SA. Înscris în același minut. Juan Pasha a asistat la poartă.

Între minutele 69 și 90, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând trei cartonașe galbene jucătorilor lui Dynamo și doi jucători din echipa adversă.