FC Urges Fidesty – Club Sportive Universidad Greyva 0-4 (0-1). Liga – Meci 6

FC Urges Fidesty – Club Sportive Universidad Greyva 0-4 (0-1).  Liga – Meci 6

Unsprezece nu s-au întâlnit des pe teren. În șase meciuri, Arkes Pidești a câștigat o dată, dar a pierdut de patru ori. Un meci s-a încheiat la egalitate.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș în primele minute ale unui joc este cel mai important eveniment. În minutul opt al primei reprize, după fluierul arbitrului, Christian Tanase de la Arcஸ்s Fidesty a văzut cartonașul.

Norocul a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii CS Union. Alexandre Creto a marcat primul gol în minutul 22 al meciului. Cartonașul a fost acordat jucătorului CS Univ Stephen Byram în minutul 35. Kriova.

Prima repriză s-a încheiat cu managementul modest al echipei CS Univ. Kriova.

Joan Markovich a provocat o explozie de bucurie printre fanii CS Union. Kriova a marcat un alt gol în minutul 55 al meciului. Andre Evan a asistat.

Alexandre Jorge l-a înlocuit pe Gustavo Vaginen în minutul 56.

În minutul 62, Alexandre Crett de la CS Univ a marcat al doilea gol al meciului. Kriova. Intre minutele 65 si 67, jucatorii lui Orcs Bidesti: Christian Dumitru, Ionat Cerban, Christian Tanase, George Canoe, Castinal Tofan au fost inlocuiti de Alexandru Isfan, Martin Rainov, Kehinde Fatio, Nicolette, Diocano, Dio. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Stephen Byram și Joan Markovic cu Ovidu Big și Elvir Koljik.

Norocul a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii CS Union. Andre Evan a marcat al patrulea gol în minutul 70 al meciului. Jucătorii CS Univ au părăsit terenul în minutul 77. KRYOVA: Stephen Vladou, Anto Roguljik și Bokton Vatajelu, Mariusz Constantine au fost înlocuiți.

READ  FC Rapid 1923 - CS Mioveni 1-1 (0-1). Liga Romaniei - a 17-a zi de meci din Liga I

În repriza secundă i s-a dat un singur cartonaș lui Paul Pop de la CS Uni Eleven. Kriova. Acesta este al 84-lea minut al întâlnirii. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a terminat 0-4.

Echipa Universității CS. Kriova a dominat rivalii pe teren. A făcut câteva atacuri mai periculoase spre poarta inamică și a tras nouă lovituri spre țintă.

Jucătorii lui Arjes Fidesty au primit un cartonaș galben în meci, în timp ce adversarii lor au primit două cartonașe galbene.

Cei doi au schimbat cinci jucători în repriza secundă.