FC Viitorul Constanța – FC Astra Ploeszti 1-0 (0-0). Liga Rumuska – 9. Colegiul Liki I.

FC Viitorul Constanța – FC Astra Ploeszti 1-0 (0-0).  Liga Rumuska – 9. Colegiul Liki I.

Etapa a 9-a a Ligii României I dintre FC Viitorul și FC Astra a avut loc pe 19 mai la Stadionul Central din Ovidu. FC Vittorul a câștigat cu 1-0.

FC Viitorul Constana

FC Astra Plasty

A. Chiu 90 ‘

Am putut ghici cine era favoritul înainte de meci. FC Astra a terminat pe locul 10, în timp ce FC Vittorul, care a terminat pe locul trei în turneu, a fost al unsprezecelea, candidat definitiv la victorie.

Până în prezent, istoria întâlnirilor dintre unsprezece este foarte bogată. FC Astra a câștigat 10 din 26 de meciuri și a înregistrat același număr de înfrângeri și șase remize.

Din primul minut, FC Vittorul a lovit puternic în poarta adversarului. Cu toate acestea, linia defensivă a FC Astra a fost bine stabilită și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să atingă o țintă. În minutul 36, Daniel Kravak l-a înlocuit pe Igor Jovanovic.

În prima repriză, aceeași carte i-a fost arătată lui Hama Soumou de la FC Vitorol. Acesta este minutul 38 al întâlnirii. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

Echipa FC Astra a fost înlocuită cu un înlocuitor în a doua repriză, Suleiman Kirbik înlocuindu-l pe Matia Montini. În primele minute ale reprizei a doua arbitrul i-a înmânat lui Andre Artian o carte de la unsprezece gazde.

Fanii LP Astra așteptau cu nerăbdare introducerea lui Luban Krebulja. Mijlocașul a făcut opt ​​apariții în acest sezon ca alternativă. George Merloy a trebuit să părăsească terenul. În minutul 56, J Santos FC Vittorulin l-a înlocuit pe Konstantin Grameen. Antrenorul antrenorului advers a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Albert Diver cu Sylvie Baloure după 74 de minute. În minutul 60, arbitrul FC Astra i-a dat lui Albert Diver cartonaș galben și în minutul 77 Radu Bopoka de la echipa adversă.

READ  România provoacă energia nucleară: calea de urmat în UE?

Câteva minute mai târziu, antrenorul FC Vittorul a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 82, Roswan Gradinaru a intrat pe teren și Cosmin Matty a părăsit terenul. În minutul 85, Yan Po-Kane a primit un cartonaș galben de la arbitrul FC Astra și Valentine Kojokaru de la echipa adversă în al doilea minut de prelungire. Trei minute mai târziu, FC a fost o alternativă la Vitorol. George Kaniya a intervenit după Hama Choumou.

La finalul jocului, F.C. Aurelian Sidhu a marcat singurul gol al jocului în al unsprezecelea joc al lui Vittorul. Înscris în același minut. Andre Artian a contribuit la situația golului.