FC Voluntari – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 0-2 (0-0). Liga rumuńska – 13. Liga rumuńska

FC Voluntari – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 0-2 (0-0).  Liga rumuńska – 13. Liga rumuńska

Cei unsprezece care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de trei ori. ACS Campionia Fotbal Club Argeş a câştigat de trei ori fără a pierde niciun meci.

Încă de la începutul meciului, ambele echipe au mizat pe apărare, ceea ce a făcut ca terenul să se simtă somnoros la începutul meciului. Arbitrul le-a arătat cartonașele galbene jucătorilor FC Voluntari: Marcel Lopez în minutul 24 și Cosmin Achim în minutul 42.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au mers la pauză cu un rezultat negativ.

48 de minute mai târziu, arbitrul ia arătat lui Igor Armas de la FC Voluntari, iar celălalt echipaj Martin Raynov a apărut în minutul 52. Așa cum s-a întâmplat adesea cu ACS Campionia Fotbal Club Argeș în acest sezon, pe teren a apărut Denis Dumitrașcu, însărcinat să întărească aparare.. Dioga l-a înlocuit pe Viana în minutul 57. Rezultatul meciului a arătat că schimbarea a fost un pas bun pentru antrenor.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor ACS Campionia Fotbal Club Argeş în minutul 64 al meciului când Denis Domitrako a marcat primul gol. Lorand Fulop a venit după Adam Nemec în minutul 70.

Cu 11 minute înainte de finalul meciului, ACS Campionia Fotbal Club Argeş a schimbat mâinile. A urmat Antun Palić Ionu Șerban.

FC Voluntari a intrat în ofensivă pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Echipa vizitatoare a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 80, Anton Palic a mărit scorul la 0-2.

Antrenorul FC Voluntari a scos un as din mânecă și l-a lăsat pe Daniel Parashev să intre pe teren. Mijlocașul a jucat șapte meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Cosmin Akim a trebuit să părăsească terenul. În minutul 84, Gabriel Tamay a fost înlocuit de Helder Tavares, iar Alexandru Vlad a intrat în locul lui Marius Breckig pentru a întări echipa FC Fontari. La scurt timp după aceea, antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască și echipa, înlocuindu-l pe Dejan Boldor Alexandru Evan cu Nicolae Mușat și Costinel Tofan. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat 0-2.

READ  Există informații noi despre starea de sănătate a lui Mateusz Masternak. Polul a negat cu fermitate acest lucru

formare

FC .voluntari

ACS Argeş .Clubul Campionilor la Fotbal

Mihai Maximilian Poppa

Alexandro Douro este ciudat

42′ 81 Cosmin Florin Achim

Costinil Andre Tofan85

48′ Igor Armas