FC Voluntari-CS Mioveni 4-0 (0-0). Liga Română – a 9-a zi de meci din Liga I

FC Voluntari-CS Mioveni 4-0 (0-0).  Liga Română – a 9-a zi de meci din Liga I

Din primul minut, echipa FC Voluntari a lovit puternic poarta adversarului. Cu toate acestea, apărarea celor unsprezece ale lui CS Mioveni a fost bine stabilită și niciunul dintre atacuri nu a lăsat o țintă. Arbitrul a arătat cartonașele galbene jucătorilor CS Mioveni: Daniel Tom pe locul 43 și Alexandru Pusiuk în minutul 45.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză fără gol.

A doua jumătate a echipei CS Mioveni a ieșit într-o ordine schimbată, Daniel Toma fiind înlocuit de Emanuel Todd. În minutul 62, Alexandre Pusiuk l-a înlocuit pe Moussa Sano.

Abia în a doua repriză, Christian Costin a provocat o explozie de bucurie în rândul fanilor FC Voluntari, marcând un gol în minutul 63 al meciului. Adam Nemak a înregistrat asistarea pentru gol.

Cu 22 de minute înainte de sfârșitul celei de-a doua reprize, arbitrul Lucas Trophy, fotbalistul gazdelor a arătat o carte. În urma pierderii de gol, antrenorul CS Mioveni a decis să joace mai serios. În minutul 70 l-a înlocuit pe fundașul Ion Balur și l-a pus pe Andre Cristia pe teren. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa va reveni în curând. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, cei unsprezece ai săi încă se luptau cu performanța. În același minut, Adrian Searbka a fost numit în locul lui Chillard Vere, ceea ce va consolida echipa CS Mioveni. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Marius Brysak cu Alexandru Vlad.

Ian Giorghe de la gazdă a privit cartonașul în 77 de minute.

Unsprezece dintre Mioveni au lansat un atac pentru a compensa pierderea rapid. Marcând un alt gol, echipa gazdă a profitat de situație. Cu nouă minute înainte de finalul meciului, Adam Nemek a intrat pe lista lunetistilor. Lucas Tropa a asistat la poartă.

READ  România invită oficialii ruși. Motivul este drona - EURACTIV.pl

Norocul a zâmbit jucătorilor FC Volunteers când Ian Kerke a marcat al treilea gol în minutul 83. Antrenorii ambelor echipe au decis să reînnoiască formația în minutul 84, George Merloy înlocuindu-l pe Marcel Lobs cu FC Voluntari în unsprezecelea.

După un timp, antrenorul FC Voluntari a decis să apere decizia. În minutul 87 a pariat pentru apărare. Mijlocașul lui Vadim Rana, Ulrich Meleke, a fost apărătorul obișnuit. Antrenorul a devenit un bun strateg și decizia sa i-a permis să evidențieze echipa internă. În ciuda pariurilor pe apărare, echipa gazdă a înscris și a câștigat. A existat o schimbare în FC Voluntari Eleven în același minut. Victor Angelov a intrat în Adam Nemek. 88 de minute mai târziu, arbitrul Ricard FC Voluntari a primit cartonaș galben și 90 de minute mai târziu Daniela Cerbănica de la echipa adversă.

În același minut, Christian Costin al lui FC Voluntari a marcat al doilea gol al meciului. Ian Georg a contribuit la situația obiectivului.

Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 4-0.

FC Voluntari a controlat mai mult balonul 100% din joc, ceea ce sa dovedit a fi o victorie imensă în joc.

Jucătorii ambelor echipe au primit trei cartonașe galbene.

Unsprezece jucători de la FC Voluntari au înlocuit patru jucători în repriza a doua. În schimb, echipa vizitată a înlocuit cinci jucători în a doua repriză.

Pe 24 septembrie, FC Voluntari va lupta pentru mai multe puncte la București. Rivalul său va fi FC Rapid 1923. Pe 26 septembrie, SSC Farul Constanța va înfrunta echipa CS Mioveni într-un meci de la 1920 Ovidiu.

READ  Niepokorni Niepokorni Niezłomni Zawlęci Film Festival Gdynia Winners ...