FC Voluntari – CS Universitatea 1-1 (0-0). Liga Română – Etapa a 19-a din prima ligă

FC Voluntari – CS Universitatea 1-1 (0-0).  Liga Română – Etapa a 19-a din prima ligă

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. În 15 meciuri, unsprezece jucători FC Voluntari au câștigat o dată, dar au pierdut mai multe, de până la 12 ori. Două meciuri s-au încheiat la egalitate.

Deja în primele minute, echipa CS Universitatea a încercat să recunoască adversarii prin acțiuni ofensive. Multă vreme, avantajul posesiei a fost foarte clar, dar nu a adus rezultate sub formă de goluri. Arbitrul le-a arătat cartonașele galbene jucătorilor FC Voluntari: Ulrich Milecki în minutul 29 și Lukas Drobba în minutul 45.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

Eforturile echipei FC Voluntari au dat în sfârșit roade pentru atingerea obiectivului. În minutul 52, Ricardinho a adus echipa sa în avantaj.

În minutul 62, arbitrul i-a arătat un cartonaș lui Otivan Bayaram, jucător de la CS Universitatea. Ulterior, în acel moment, managerul CS Universitatea și-a folosit clovnul, a venit Christian Coboney și Mihai Balassa a părăsit stadionul. În minutul 62, Alexandro Creo a fost înlocuit de Jorge Compano.

Cu 20 de minute înainte de pauză, Jorge Compano de la CS Universitatea a văzut cartonașul. Antrenorul FC Voluntari a scos un as din mânecă și l-a lăsat pe Daniel Parashev să coboare pe teren. Mijlocașul a jucat opt ​​meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Marcelo Lopez a trebuit să părăsească terenul. În minutul 85 a avut loc o schimbare la FC Voluntari. Intră Lorand Fulop Adam Nemec.

Unsprezece gazde s-au bucurat mult timp de conducere. A durat 37 de minute, dar CS Universitatea a egalat. Golul a marcat Ionui Fono. Bogdan Fitoglu a oferit pasa decisivă în poartă.

READ  Prăbușirea clubului polonez de volei! Legiunea a încetat să mai existe

În minutul 90, jucătorii FC Voluntari: Hélder Tavares şi Cosmin Achim au părăsit terenul şi au fost înlocuiţi de Ion Gheorghe şi Vadim Raţă. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul duelului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Palatul Mihai Alexandru62

29′ Ulrich Melecki