FCSB – FC Urges Fidesty 4-0 (2-0). Liga – Meci7

FCSB – FC Urges Fidesty 4-0 (2-0).  Liga – Meci7

Cei unsprezece care apar aici s-au întâlnit de șase ori în istoria luptelor live. FCSB a câștigat de patru ori, a remizat o singură dată și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Jucătorii FCSB au avut noroc în minutul opt când Florin Tănase a marcat primul gol la penalty.

Arbitrul ia dat cartonaș galben lui Stephen Turnovanu de la FCSB în minutul 26 și adversarului în minutul 28.

În minutul 34 al meciului, Darius Ola a mai marcat un gol și a provocat o explozie de bucurie în rândul suporterilor FCSB. Malcolm Edzoma a fost înlocuit de Raswan Oyda în minutul 45.

Niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

În minutul 55, arbitrul i-a arătat lui Martin Rhino cartonașul lui Arkes Pidești. În minutul 61, George Kane, Christian Tanase și Alexandru Isfan au părăsit terenul, fiind înlocuiți de Denis Dumitrascu, Derlis Cole și Alin Toprosovlevici.

Norocul a râs în timp ce îi privea pe jucătorii FCSB când Julian Cristia marca al treilea gol în minutul 65. Cu 20 de minute înainte de finalul reprizei secunde, FCSB s-a schimbat. Ianis Stoica a intrat pentru solo-ul lui Florin.

În același minut, managerul FCSP a decis să apere decizia și să o păstreze în siguranță. Mijlocașul lui Octavian Bobescu este Valentine Kiorke, care își va ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul a devenit un bun strateg iar decizia sa a permis FCSB-ului să preia conducerea. În ciuda pariurilor pe apărare, FCSB a reușit să înscrie și să câștige. La FCSP au fost făcute unsprezece modificări în minutul 71. Andre Cordia a intrat în Comunul Florinal. În același minut, jucătorului FCSB Florinal Common i s-a arătat un cartonaș.

READ  Un alt film polonez a avut succes pe Netflix. A devenit numărul 1 în lume! - Wprost divertisment

Darius Olaru de la FCSB a marcat al doilea gol al meciului în minutul 83. In minutul 84, Kehinde Fatayum si Martin Rhino au fost inlocuiti de Anton Paulich, care a intarit echipa Arkes Pidesti. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Darius Olaru cu Alexandre Musi.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Confruntarea s-a încheiat cu 4-0.

FCSB deținea 78 la sută din minge la momentul jocului, care s-a dovedit a fi o victorie spectaculoasă pentru joc. Urâciunea de excepție a atacatorilor din Argeș Pitești a fost foarte clară. În cele 90 de minute de meci nu au șutat spre poartă.

Ambele echipe au primit două cartonașe galbene.