FCSB – Fotbal Club CFR 1907 Cluj 3-1 (1-1). Liga – Etapa 10

FCSB – Fotbal Club CFR 1907 Cluj 3-1 (1-1).  Liga – Etapa 10

Istoria întâlnirilor dintre cele două echipe de până acum este foarte bogată. CFR Cluj a câștigat nouă din 31 de meciuri și a înregistrat același număr de înfrângeri și 13 egaluri.

Cine ar fi crezut că jucătorii vor juca greu de la primul fluier al arbitrului. Arbitrul a avut mult de muncă, jucătorii s-au concentrat pe urmărirea picioarelor adversarilor și poate de aceea suporterii nu au văzut niciun gol la momentul respectiv. Norocul le-a zâmbit jucătorilor FCSB în minutul 30 al meciului când Octavian Popescu a marcat primul gol. Asistentul pentru gol a fost marcat de Darius Olaru.

Jucătorii CFR Cluj au început lupta și a egalat în prima repriză. În ultimul minut al primei reprize, Christian Dimitrov a intrat pe lista tragătorilor. Cyprien Dick a ajutat la înscrierea golului.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe vor merge la time-out cu scorul de 1-1.

Antrenorul echipei FCSB a decis să apere rezultatul. În minutul 62 concentrat pe apărare. Mijlocașul lui Andrei Cordia a fost Valentin Georgi, fundașul exemplar care și-ar ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis lui FCSB să păstreze egalitatea. În ciuda pariurilor pe apărare, FCSB a reușit să înscrie și să câștige. In acelasi minut, Razvan Ueda l-a inlocuit pe Iannis Stoica.

Eforturile suplimentare ale echipei FCSB au dus la un gol. În minutul 63, Adrian Sot a adus echipa sa în avantaj.

Între minutele 68 și 71, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând jucătorilor FCSB trei cartonașe galbene și două de la echipa adversă.

În ultimele minute ale meciului, pe teren s-a impus o atmosferă fierbinte. În minutul 87, Adrian Sot a marcat pentru a doua oară un gol, schimbând scorul la 3-1. Iannis Stoica a ajutat.

READ  Statele Unite ale Americii. Tânărul de 16 ani avea leucemie. A murit la scurt timp după diagnostic

La finalul meciului, arbitrul a arătat un cartonaș al lui Ovidiu Popescu, jucătorul FCSB. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 3-1.

Cei unsprezece jucători de la FCSB au dominat adversarii pe teren. Ea a efectuat mai multe atacuri periculoase asupra poartei adverse, trasând 11 lovituri la poartă.

Jucătorii FCSB au văzut patru cartonașe galbene în meci și doi dintre adversarii lor.

FCSB a înlocuit patru jucători în repriza secundă. Pe de altă parte, CFR Cluj a făcut cinci înlocuiri în repriza secundă.