FCSB – Fotbal Club Voluntari 4-0 (2-0). Liga – Meci4

FCSB – Fotbal Club Voluntari 4-0 (2-0).  Liga – Meci4

Unsprezece care apar aici în istoria luptei în direct s-au întâlnit de 15 ori. FCSB a câștigat de opt ori, a remizat patru și a pierdut doar trei.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Când Darius a marcat primul gol în minutul cinci al meciului, Norocul a râs de jucătorii FCSB.

Echipa voluntară a intrat în ofensivă pentru a compensa rapid acea pierdere. FCSP a profitat de situație și a marcat un alt gol. Portarul Ianis Stoyka a fost învins în minutul 26. Ovidu l-a asistat pe Bobes când a fost marcat golul.

Între 34 și 42 de minute, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor FCSB și un galben echipei adverse. În minutul 45, Ivan Mamood l-a înlocuit pe Raswan Oyda. Niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

În minutul 62 s-a produs o schimbare în al unsprezecelea din voleu. Ian George se alătură lui Adam Nemka. Cu 24 de minute înainte de finalul reprizei secunde, Adrian Sutd de la FCSP a primit cartonaș.

Florin Tanase a mai inscris un gol in minutul 70 al meciului spre deliciul suporterilor FCSB.

Florin Tanase a marcat al doilea gol pentru FCSP in minutul 78 al meciului. Jucătorul FCSP Florinal Coman a primit cartonașul în minutul 90.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Întâlnirea s-a încheiat cu 4-0.

FCSB a dominat terenul. A făcut câteva atacuri mai periculoase către poarta adversă și a tras 12 lovituri spre țintă.

Arbitrul a acordat patru cartonașe galbene jucătorilor FCSP și unul voluntarilor.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători.

READ  Rusia furnizează cereale țărilor sărace prin Turcia. Putin a vorbit și despre acordul cu cereale