Femei în Franța și bărbați în Polonia FIBA ​​3×3 U23 League of Nations 2021

București, România) – femei din Franța Eu bărbați din Polonia FIBA 3 × 3 U23 a câștigat a patra ediție a Campionatului Ligii Națiunilor U23 în perioada 17-18 septembrie 2021 la București – Palatul Parlamentului – într-un auditoriu uimitor din România.

Franța a câștigat un sezon uimitor (22 de victorii și 1 înfrângere) cu o victorie unilaterală asupra Olandei (21-7) în finală. După ce și-a evidențiat convenția la începutul acestei veri, la 5-picioare-5, este rapid. (1,66 m) Limuzina Hortons La București, a terminat pe locul al doilea cu cele mai mari 30 de puncte și a primit premiul pentru Cel mai bun jucător al turneului. Noymi Prochant, Camille Troquit și Miriam Dijcundette completează lista femeilor franceze care au câștigat competiția pentru a doua oară (după 2018Viitorul acestei echipe este luminos: trei dintre cei patru jucători care au câștigat ediția anterioară a Ligii Națiunilor U-23 2019A primit o medalie de argint Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020 Comitetului olimpic rus. Polonia a terminat pe locul trei în competiția feminină … și chiar mai bine în turneul masculin.

După ce evenimentul a început cu înfrângerea în Lituania, Polonia a câștigat următoarele patru meciuri cu un total de șapte puncte. Nu vă lăsați păcăliți înscriind patru puncte în finală împotriva gazdelor România Mikai Samsonovich Eu Adrien Bogey În mod repetat, doi șoareci cu sânge rece au fost îngropați, calmând mulțimea. Daniel Kulibovsky și Michael Sydneyk au terminat lista în alb și roșu. Primul titlu al Poloniei în Liga Națiunilor U-23 și o lună mai bună pentru Polonia 3×3 după ce prima echipă a câștigat medalia de bronz. Cupa Federației Europene de Baschet 3 × 3 săptămâna trecută. A câștigat o finală uimitoare în România Christian Mina Luați Cupa MVP acasă. Rusia a ocupat locul trei la categoria masculină.

READ  Nu există comentarii interzise pentru Lewandowski. „Distrugea echipa națională din interior.”

###

Jocul 3 × 3 incitant, urban și inovator este inspirat de o varietate de jocuri de stradă care se joacă în întreaga lume și sunt considerate cel mai bun sport de echipă urban din lume. În meciurile găzduite de Federația Internațională de Baschet (FIBA), două din trei echipe se confruntă pe terenul de baschet.

A jucat cu succes pentru prima dată la Jocurile Olimpice de tineret din Singapore din Singapore și de atunci se bucură de turneul anual FIBA ​​3 × 3 World în oraș și de deschiderea Cupelor Mondiale și Continentale FIBA ​​3 × 3.

Și-a făcut debutul olimpic 3 × 3 pe 24 iulie 2021, la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Wilson este partener global de fotbal și îmbrăcăminte și cronometru oficial pentru DISAT FIBA ​​3 × 3.

Competiția FIBA ​​3 × 3 se joacă pe etajele Enlio cu Wilson Balls, Shelde Stop și Magic Sky Parachute System.

Pentru mai multe informații despre 3 x 3, accesați fiba3x3. Baschet, Conturi FIBA ​​3 x 3. Site de socializare FacebookȘi InstagramȘi China WeiboȘi TencentȘi tic tac toeȘi IerwiergotȘi Yoko Și Lumina internetului Eu cuplu sau apelați 3 ×[email protected]