Festivalul Mini Autostrăzi din Gdansk. Vezi stelele pe autostrada viitorului

Festivalul Mini Autostrăzi din Gdansk.  Vezi stelele pe autostrada viitorului

Piloții de mini motocross polonezi au dominat Cupa Europeană de Curse pentru Tineret 125cc, recunoscută drept campionatul european de mini motocross. Mieszko Mudło a fost învingător, Krzysztof Harendarczyk a fost al doilea, iar Jakub Plutowski a fost al treilea. Duminică, 23 iulie, va avea loc Cupa de Aur FIM Track Racing Youth, adică Campionatul Mondial. Concursul începe la ora 14. Intrarea este liberă.

Actualizat la 18:08

Misko Mudlow A câștigat Cupa Europeană de Curse pentru Tineret 125 cc, devenind Campionul Europei la 125 cc. Polonezii au dominat această competiție, pentru că doar albii și roșii au ajuns în finală. a fost al doilea Krzysztof HarendarczykIar al treilea Iacov Plotovski. Pe cealaltă parte Francesc Szkirpa A suferit o cădere în cursa decisivă.

Rezultatele Cupei Europene pentru tineret 125cc la Gdansk:

Grupa 1
1 – Jakub Plotowski (Polonia) 11 (3, 3, 3, 2)
2 – Karel Braca (Cehia) 10 (2,2,3,3)
3. Krzysztof Harendarczyk (Polonia) 9 (d, 3,3,3)
4- Zakhar Lustyuk (Ucraina) 9 (3, 3, 2, 1)
5- Mike Jarzewski (Germania) 8 (1,2,2,3)
6. Oliver Bovingdon (Marea Britanie) 7 (2,2,2,1)
7- Christian Morenix (Letonia) 6 (0,2,3,1)
8- Stepanka Niklova (Cehia) 5 (0,1,3,0)
9 – Volodymyr Skorhod (Ucraina) 5 (1, 2, 1, 1)
10. August Latic (Estonia) 3 (0,1,0,2)
11 – Tagoe Nicholas Groh (Austria) 2 (2,0,0,0)
12. Jordan Holstein (Germania) 2 (1, d, 1, w) 2
13- Boris Charbonnier (Franța) 1 (0,0,1,0) 14
14. Anthony Jablonski (Polonia) NS

Grupa 2
1 – Miesko Modlow (Polonia) 12 (3, 3, 3, 3)
2 – Noah Orda (Franța) 10 (3, 3, 1, 3)
3 – Franceszek Szczerba (Polonia) 9 (2,3,3,1)
4- Theiss Scheuer (Germania) 7 (0,1,3,3)
5- Seth Norman (Marea Britanie) 7 (1,1,3,2)
6- Levi Boehm (Germania) 6 (2,2,0,2)
7- Makar Luyshin (Ucraina) 6 (2, R, 2,2)
8- Petr Marek (Cehia) 6 (1,3,1)
9 – Wiktor Klecha (Polonia) 4 (2,2)
10. Steny Theo Bigber (Regatul Unit) 4 (1,1,0,2)
11- Nick Meegerink (Olanda) 3 (0,0,2,1)
12 – Andrei Smolkevich (Letonia) 3 (2,1, t, 0)
13. Topias Manner (Finlanda) 1 (1,0,0,w)
14. Sylvar Ave (Estonia) 0 (0,0,0,0)

READ  Adam Konaki - Ali Eren Demirzen: Acoperire live

Semifinala 1: Harendarczyk, Plutowski, Urda, Schweer
Semifinala 2: Mudło, Szczyrba, Prusa, Lustiuk
Finala B: Scheuer, Prusa, Orda, Lustyuk
Finala A: Mudlo, Harendarczyk, Plutowski, Szczyrba (w)

Va fi o adevărată sărbătoare a autostrăzii în miniatură din Gdansk. Pe 22-23 iulie pe mare Vor concura cei mai buni jucători din întreaga lume. În total, la Gdańsk vor veni 40 de piloti, care vor concura pe motociclete de 125 cmc. Printre aceștia se pot număra și cei care în câțiva ani vor fi vedetele curselor auto mondiale. Interesant este că va fi și o fată, o fată cehă Stepanka Neklova.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pe locul patru?  Votați cum au încheiat piloții MotoGP sezonul regulatZdunek Wybrzeże Gdańsk pe locul patru? Votați cum au încheiat piloții MotoGP sezonul regulat

Pe stadionul Zbigniew Podlicki Vor avea loc două turnee, care servesc nu numai competiției sportive, ci și popularizării și diseminării autostrăzilor în rândul copiilor și tinerilor. Intrarea la ambele concursuri este liberă. În total, fanii vor vedea cel puțin 54 de curse. Singura diferență față de evenimentele clasice de Speedway va fi că tinerii motocicliști vor face 3 ture.

– La linia de start din Gdańsk vor fi concurenți care tocmai intră în lumea circuitului de curse rapide, dar fanii se vor confrunta cu curse periculoase. Invităm pasionații de motociclete pe stadion. Zbigniew Podlicki. Intrarea este gratuită și veți putea vedea în acțiune cele mai mari talente ale motociclismului mondial, care ar putea domina circuitele de clasa senior în câțiva ani. – El spune Marcin Schabowski De la Asociația Żuraw Gdańsk, organizatorul evenimentelor de weekend pe pista Gdańsk –
Sâmbătă, 22 iulie, la ora 14, va avea loc Cupa Europeană de Juniori Circuit Race 125cc, competiție organizată de FIM Europe. Inițial vor fi până la 28 de concurenți care sunt împărțiți în 2 grupe (13 participanți + rezervă). Vor fi patru curse. Primii patru jucători din fiecare grupă ajung apoi în semifinale. Cei care ocupă 1-2 locuri vor merge în Finala A, iar cei care ocupă 3-4 locuri vor merge în Finala B.

READ  Ceslav Micnikowicz despre meciul din Rusia: Cred că suntem favoriți

Citiți raportul de la competiția Mini Autostrăzi desfășurată la Gdańsk la sfârșitul lunii iunieCitiți raportul de la competiția Mini Autostrăzi desfășurată la Gdańsk la sfârșitul lunii iunie

Polonezii nu vor lipsi în turneu. Țara noastră va fi reprezentată de: Krzysztof HarendarczykȘi Iacov PlotovskiȘi Misko Mudlow Și Francesc Szkirpa. Rezerva va fi de la Gdansk Anthony Jablonski Și Victor Klecha.

Să adăugăm că acest eveniment, care are loc din 2004, are loc pentru a treia oară în Polonia. Anterior, a avut loc de două ori la Toruń, iar în 2017, a fost pe treapta cea mai de jos a podiumului. Bartosz TiburskyZdunek Wybrzeża, Jr. De exemplu, au câștigat: Jean Kfish dacă Dmitri Bergcunoscut de pe pistele poloneze de sprint.

34 (R2). Wiktor Klicha (Polonia)

Duminică, 23 iulie, la a 14-a FIM Track Racing Youth Gold Cup, va avea loc cea de-a 14-a FIM Track Racing Youth Gold Cup. La ea vor participa 24 de cicliști de autostradă, care vor participa la 24 de curse. Pe baza acestuia, se va stabili calificativul final. Cu toate acestea, pot fi organizate curse suplimentaredacă se întâmplă ca doi sau mai mulți jucători să aibă realizări identice când vine vorba de pozițiile de la 1 la 3.

READ  Campionatul Mondial de hochei - Polonia a învins România și avansează la elită

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pe locul patru?  Nu totul depinde de pasagerii noștriZdunek Wybrzeże Gdańsk pe locul patru? Nu totul depinde de pasagerii noștri

Polonia va fi reprezentată de: Krzysztof Harndarczek, Mizko Modlow și Jakub Plotowski. În schimb, Franciszek Chezerba și Anthony Japonski vor ocupa poziții de rezervă. Anul trecut, aceste concursuri au avut loc la Pardubice. a câștigat-o Maximilian Pawczak De la Bydgoszcz, care anul acesta a trecut la motociclete de 250 cmc și a terminat pe locul al doilea în SGP 3.

Să adăugăm că competițiile de clasament FIM au loc din 2002. Gdańsk, în schimb, este al doilea, după Toruń, gazda poloneză a acestui eveniment.