Film thriller Jelena Rybakina cu Coco Gauff. stele în mare

Film thriller Jelena Rybakina cu Coco Gauff.  stele în mare

Coco Gauff și Jelena Rybakina au avut o luptă uimitoare la Campionatele WTA 1000 de la Toronto. Spania Paula Padusa nu a terminat meciul cu Julia Putintseva. Și în scurt timp estona Annette Kontaveit a pierdut șansele de a obține un rezultat bun.

Łukasz Iwanek

Coco Guff

PAP / EPA / NEIL HALL / În imagine: Coco Gauff

Toronto este plin de bătălii aprige. Una dintre ele a fost dezvăluirea ultimelor două turnee de Grand Slam. Coco Gauff (WTA 11) este una dintre finaliste la Roland Garros. Jelena Rybakina (WTA 27) câștigă la Wimbledon. Miercuri, americanca l-a învins pe Casasca cu 6:4, 6:7 (8), 7:6 (3). Meciul a durat două ore și 49 de minute.

A fost un break în primul set și Gauff a marcat 4: 3. În al doilea, americanul a avut patru mingi de meci, toate în tiebreak. Rybakina a condus la a treia parte. În ea, Kazaszka a egalat la 5: 5 cu 3: 5. A existat din nou un tie break. În ea, câștigătorul cu 3-2 de la Wimbledon a pierdut cinci puncte consecutive.

Rybakina a livrat opt ​​ași și Gauff 13 greșeli duble. Americanca a fost spartă de trei ori și a folosit ea însăși patru din cele opt puncte de break. Am luat un punct mai mult decât Casasca (116-115). A fost prima întâlnire a acestor jucători de tenis.

Urmărește videoclipul: Messi munceste din greu la începutul sezonului și soția lui?! Aceste fotografii sunt o senzație

Julia Putintseva (WTA 46) conducea cu 7-5, 1-0 cu Paula Padusa (WTA 3) cand spaniola s-a zgariat. În primul set, Kazaszka a revenit cu scorul de 2: 4. Anett Kontaveit (WTA 2) a fost eliminată, pierzând cu 4:6, 4:6 cu Jill Teichmann (WTA 21). În setul al doilea, estonianul a pierdut conducerea cu 2: 0. În 87 de minute, elvețianul a spart șase dintre cele opt puncte break și a marcat patru break-uri. Ea a obținut a șaptea victorie asupra primelor 10 jucătoare de tenis.

READ  atac de creier! Jacob Moder nu ar fi putut să o facă mai bine. Judecătorul englez PiK nici unul

Karolina Pliskova (WTA 14) a spart 6:1, 6:1 Amanda Anisimova (WTA 22) în 53 de minute. Cehia a trimis șapte ași și a obținut 18 din 25 de puncte la prima ei pasă. Am spart două puncte de pauză și am luat cinci din cele 11 puncte de break. Fostul lider al clasamentului o va juca în sferturile de finală cu grecoaica Maria Skari.

Alison Riske-Amritraj (WTA 35) a câștigat cu 7:6 (2), 0:6, 7:5 Jelena Ostapenko (WTA 16), Roland Garros 2017. În primul set, americanca a revenit de la 1:4. În al doilea , am marcat doar 13 puncte. Au existat trei evadări în a treia parte, dintre care două a primit Riske. Întâlnirea a durat două ore și 21 de minute. Campioana apărătoare Camila Giorgi (WTA 29) a învins-o pe Elise Mertens cu 6-3, 7-5 (WTA 37). Italianul a folosit cinci puncte de break din șase.

Jessica Pegula (WTA 7) a revenit cu 0-2 în primul set și s-a impus cu 6-2, 7-5, ca Asia Muhammad (WTA 187). Simona Halep (WTA 15) a învins-o pe Shuai Zhang (WTA 45) cu 6:4, 6:2. În prima grupă, România conducea cu 3-0, dar chinezii au egalat la 4: 4. De atunci, fostul lider al clasamentului a câștigat opt ​​din 10 meciuri la rând.

Deschide Banca NationalaToronto Canada)
WTA 1000, Hard Court, fond de premii de 2,697 milioane de dolari
miercuri 10 august

A doua rundă de simplu:

Jessica Pegola (SUA, 7) a învins-o pe Asia Muhammad (SUA, Q) cu 6-2, 7-5
Coco Gauff (SUA, 10) a învins-o pe Jelena Rybakina (Kazahstan) 6:4, 6:7 (8), 7:6 (3)
Karolina Pliskova (Cehia 14) – Amanda Anisimova (SUA) 6-1 6-1
Simona Halep (România 15) a învins-o pe Shuai Zhang (China) cu 6-4, 6-2
Gilles Teichmann (Elveția) a învins-o pe Annette Kontaveit (Estonia 2) cu 6-4, 6-4
Julia Botensioa (Kazahstan) v Paula Padusa (Spania, 4) 7-5, 1-0, retrasă
Alison Riske Amritraj (SUA) – Jelena Ostapenko (Letonia, 16 ani) 7-6 (2), 0-6, 7-5.
Camila Giorgi (Italia) a învins-o pe Elise Mertens (Belgia) cu 6-3, 7-5

READ  În România le place să răspândească zvonuri. Îl așteptăm pe Ronaldo la Kielce