Finala WTA. Concurenții IGA Soyutek se luptă pentru semifinale. Meciul continuă

Finala WTA.  Concurenții IGA Soyutek se luptă pentru semifinale.  Meciul continuă

Rețineți că raportul nu se actualizează automat. Apăsați F5!

Cei doi jucători și-au dat startul setului de la Chichen Itza cu o victorie, petrecând mai puțin de o oră și jumătate pe teren fără a pierde niciun set. Maria Sakkari a învins-o pe Iga Schwichtek cu 6:2, 6:4, în timp ce Paula Padusa a învins-o pe belarusa Arina Sabalenka cu 6:4, 6:0.

Scary a fost foarte eficient după primul serviciu de succes, înregistrând 26 din cele 27 de schimburi inițiate (eficacitate 96%). Între timp, Padusa a arătat un final excelent – de la 2:4 în setul de deschidere, a câștigat 10 jocuri la rând!

Astăzi, cineva se va prezenta la semifinalele turneului, care a avut loc la Guadalajara, Mexic. Se întâlnesc pentru prima dată în carieră.

Prima bijuterie arătase deja că va fi un duel aprig. Padusa a câștigat primele trei servire, dar a rupt forehandul de două ori și a comis un serviciu dublu. La 40-40 de ani, a mai câștigat două proceduri și nu i s-a permis să abandoneze.

Scary și-a câștigat oferta, dar în a treia repriză, Padusa a revenit din nou pe pământ, arătând marea cu un as.

Spaniolul a reușit apoi să urce în avantaj, dar a ratat două puncte de break. Cu toate acestea, în următoarele două meciuri, ea și-a aruncat adversara de pe teren, a câștigat la zero și a marcat prima repriză.

La 2:5, Padusa a ratat două seturi, apoi și-a pierdut serviciul și am primit apelul înapoi.

Mai târziu am urmărit schimbul de pumni până când cravata s-a rupt.

READ  Entrea în Tokyo. Thomas Majowski: Nimeni nu a fost rănit în timpul accidentului