Flensburg a fost reînviat și a jucat cu Umta FIVE

Telekom Veszprem nu se va apropia de Łomża Vive Kielce. Totul datorită înfrângerii de la Flensburg, care a renăscut după un început de sezon prost.

Marcin Gorzinski

SG Flensburg Handewitt

WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Imagine: SG Flensburg Handewitt

Până de curând, Flensburg, devastat de accidentări, era frustrat în Liga Campionilor și aștepta de mult o descoperire. Recent, vikingii au accelerat brusc și chiar i-au urmărit pe liderii grupului lor.

Telekom Veszper a fost convinsă de potențialul Flensburg, la doar două puncte de liderul grupării Łomża, Vive Kielce. Echipa maghiară nu și-a crescut randamentul, dar și-a revenit liderii de la bine-discutat Benjamin Borek. Bosniacul s-a apărat perfect încă din primele minute, după mitingurile sale, i-a condus pe vikingi cu 10:5.

Dacă nu ar fi fost Rodrigo Corrales, 30 de minute mai târziu Veszprem ar fi uitat de succes. Dar startul reprizei secunde revine din nou la Flensburg, Johannes Gulla la volan, iar Mads Mensah Larsen având momentele sale după pauză.

Urmărește videoclipul: #dziejesiewspsport: Reacții în prima repriză? Nu va deveni niciodată plictisitor

Raoul Nantes și-a câștigat locul în a șaptea a săptămânii. Brazilianul, care a bombardat Łomża Vive Kielce la inaugurare, a marcat de această dată până la 13 goluri împotriva lui Motor Zaporozhye. Nu a greșit nici măcar o dată!

SG Flensburg-Handewitt – Telecom Veszprem 30:27 (16:12)
Cele mai multe goluri: Flensburg – Mads Mensah Larsen 7, Johannes Gulla 6, Jim Gottfriedsson 5. Pentru Veszprem – Gasper Marguc 6, Mate Lekai, Kentin Mahe – după 4

Dinamo Bucariszt – HC Motor Zaporozhye 33:29 (16:14) Cele mai multe goluri: Dinama – Raul Nantes 13, Javier Humet Gamende 4; Pentru motor – Wiaczesław Bochan, Aidenas Malasinskas – după 6, Dmytro Horiha 5

READ  În culisele deciziei scandaloase în privința rușilor. Bonnick era împotriva asta. Cuvinte grosolane de la germani