Flux: Anglia-Spania U21 (08.07). Unde și când te uiți?

Flux: Anglia-Spania U21 (08.07).  Unde și când te uiți?

În marea finală a ediției din acest an a Campionatului European Under-21, Spania, cvintuplo campioană europeană, îi va înfrunta pe englezi, care au câștigat acest turneu de două ori în trecut. Cine va adăuga un alt trofeu la realizările lor istorice? Unde să urmărești jucătorii Angliei U21 și Spania U21?

Anglia U21 – Spania U21
8 iulie 2023, ora 18:00
Finala Campionatului European UEFA Under-21

Anglia U21 și Spania U21: Unde să vizionați? mutandu-se in

Finala Campionatului European Under-21 va începe între Anglia și Spania, care se desfășoară în România și Georgia Sâmbătă, 8 iulie, la ora 18:00 Acest duel va fi disponibil pe TVP Sport precum și pe Sport.tvp.pl.

Anglia U-21 și Spania U-21: o întâlnire neînvinsă

Limba engleză în cadrul Campionatelor Europene de anul acesta din România și Georgia este impecabilă. Au câștigat faza grupelor 2-0 Cehia, 2-0 Israel, 2-0 Germania, Au câștigat play-off-ul 1-0 împotriva Portugaliei și 3-0 din nou împotriva Israelului. Deci numărul lor este excelent – cinci meciuri, cinci victorii, 10 goluri marcate și nici un gol primit.

Spania a început Euro impresionant prin victorie 3-0 cu România și 1-0 cu Croația. În ultimul meci din grupă a egalat 2: 2 cu UcrainaDar a trecut totuși în turul următor. În sferturi, tinerii spanioli au câștigat doar după prelungiri 2: 1 cu Elveția, În timp ce în semifinale s-au confruntat pentru a doua oară cu Ucraina și de data aceasta au zdrobit-o 5:1.

În trecut, naționalele U21 Angliei și Spaniei s-au confruntat doar de două ori Și în ambele cazuri în faza grupelor Campionatului European. În 2009, fotbaliștii englezi au câștigat cu scorul de 2-0, iar doi ani mai târziu a avut loc un egal cu scorul de 1-1.

Polish-Sport.pl League Tipsters

Cupa Mondială Under-21. Un început reușit pentru voleibaliști polonezi, deși au pierdut o grupă cu… India