Fotbal Club Academica Clinceni – Fotbal Club Rapid Bucuresti 0-1 (0-0). Liga – Etapa 2

Fotbal Club Academica Clinceni – Fotbal Club Rapid Bucuresti 0-1 (0-0).  Liga – Etapa 2

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de 11 ori. Cei unsprezece de la Rapid Bucuresti au castigat de 10 ori, au remizat o singura data fara a pierde niciun meci.

Meciul a început prost pentru Rapid Bucharest Eleven. În minutul patru, arbitrul a indicat metrul unsprezece, dar Adrian Balan nu a schimbat rezultatul meciului. In acest fel, echipa Rapidu Bucuresti nu a profitat de ocazie pentru a schimba scorul.

Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

În minutul 52, arbitrul l-a pedepsit pe jucătorul Klincini, Luca Florica. Adrian Balan a venit dupa Nikolai Karnatta in minutul 56.

În același minut, Antonio Sefer a fost înlocuit de Alexandro Ioneta pentru a întări echipa Rapid București. La scurt timp antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa și l-a înlocuit pe Vladimir Gogov cu Jeremy Corinos.

Singurul gol din meci a fost marcat de Romario Moise pentru Rapido Bucuresti. Golul a fost marcat în același minut. În minutul 74, arbitrul i-a acordat cartonaș galben lui Agron Ruvati de la Klincini, iar în minutul 75 de la echipa adversă Christian Sabonaro.

Rapidu Bucuresti si-a dominat rivalii pe teren. Ea a efectuat mai multe atacuri periculoase la poarta adversă, trăgând două lovituri bine acceptate.

Nu a fost o priveliște frumoasă, jucătorii au făcut adesea greșeli, provocând blocaje de joc și nerăbdare în tribune. Clincenii au văzut două cartonașe galbene în meci și unul pentru adversar.

Cei unsprezece jucători ai lui Clincini au înlocuit cinci jucători în a doua repriză. Pe de altă parte, Rapid Bucureşti a făcut două schimbări în repriza secundă.