Fotbal Club Academica Klimcheni – Cynthia Darkovis 0-3 (0-2). Liga – Meci4

Fotbal Club Academica Klimcheni – Cynthia Darkovis 0-3 (0-2).  Liga – Meci4

Unsprezece nu s-au întâlnit des pe teren. În 18 întâlniri, echipa lui Klinsen a câștigat de patru ori, dar a pierdut de 11 ori. Toate cele trei meciuri s-au încheiat la egalitate.

Echipa lui Cynthia Darkovist a lovit poarta adversară din primul minut. Cu toate acestea, linia defensivă a lui Klinsenny a fost bine stabilită și niciun atac nu a primit gol. În minutul 29 al meciului Daniel Floria a marcat un gol și a provocat o explozie de bucurie printre suporterii Cynthia Darkoviste.

Echipa lui Klingon a intrat în ofensivă pentru a compensa rapid această pierdere. Echipa Cynthia Darkovist a profitat rapid de situație și a mai înscris un gol. În minutul 33, Andrea l-a forțat pe portarul lui Cerban să se predea.

Un singur cartonaș i-a fost arătat lui Daniel Flori de la echipa Cynthia Darkovist în prima repriză. Era cel de-al 37-lea minut al întâlnirii. Niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

În minutul 59, Robert Gerdia a fost înlocuit de Valentin Dumitrasche. Jucatorii lui Clincheny Luca Florica, Mohamed Alcol, Alexander Svetkov si Vladimir Kokov au parasit terenul in 59-81 de minute, fiind inlocuiti de Laurentiu Vlasianu, David Masaro, Marion Obedianu si Daniel Opria. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, cu Svetlyn Chunzukova, colonelul Dinu fiind preluat de Marco Tulka și Diberiu Kapusa.

Jucătorii Kleinsen au fost arbitrați de: Illian Stephen în minutul 75 și Cadel Ion în minutul 86. Minute mai târziu, antrenorul lui Cynthia Darkoviste a decis să-și apere decizia. A arătat joc defensiv în minutul 87. Mijlocașul lui Dorothy Bobadiuk este Laurenti Corbu, care este un fundaș generic care trebuie să-și ajute echipa să-și apere finalul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui Cynthia Darkovist să fie în prezența unsprezece. În ciuda pariului pe apărare, Cynthia Darkovist a reușit să înscrie unsprezece și să câștige. Cu două minute înainte de finalul meciului, Cynthia Darkovis a schimbat echipele. Nasser Samad se alătură lui Daniel Flora.

READ  ZAKSA și Jastrzębski Węgiel își întâlnesc rivalii! Cu cine vor juca în Liga Campionilor?

În ultimele minute de joc de pe terenul stadionului, emoțiile jucătorilor au fost la fel de bune ca și pe tribună. Juan Pascalia a marcat în minutul 90.

Rezultatul nu s-a schimbat până când lupta sa terminat. Meciul s-a terminat 0-3.

Echipa Cynthia Darkovist și-a dominat rivalele pe teren. A făcut câteva atacuri mai periculoase spre poarta adversă și a tras 11 lovituri spre țintă.

Arbitrul, care le-a arătat două cartonașe galbene jucătorilor de la Klinsen, le-a acordat unul jucătorilor Cynthia Darkovist.

Unsprezece dintre cei de la Clinsen au făcut cinci schimbări în repriza secundă. Cynthia Darkovist a înlocuit patru jucătoare în repriza secundă.