FOTBAL CLUB BODOSANI – ASOCIATIE CLUB Sportive Sepsi OSK SPOND KIORKE 0-1 (0-1). Liga – Meci4

FOTBAL CLUB BODOSANI – ASOCIATIE CLUB Sportive Sepsi OSK SPOND KIORKE 0-1 (0-1).  Liga – Meci4

Echipele care apar aici s-au întâlnit de 15 ori în istoria duelului live. Echipa lui Bodosani a castigat de sapte ori, a remizat cinci si a pierdut doar trei.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș în primele minute ale unui joc este cel mai important eveniment. În primul minut, Zaza a primit cartonaș galben de la potoșaneanul.

Alexandre Tudori s-a uitat la jucătorii Lux Chepsy și a râs în minutul trei când a marcat primul gol. Marius l-a asistat pe Stephens când golul a fost marcat.

Alin Seroni de la Bodosani a primit cartonaș galben în ultimul minut al primei reprize. În minutul 45 Andre Dirkowen a intrat în spatele lui Sebastian Miletus. În același minut s-a produs o schimbare în echipa bodosaneană. Matthias Santos s-a alăturat lui Sebastian Miletus.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru echipa de Chefs.

Christopher Brown de la Potosani a primit cartonașul galben 53 minute mai târziu. Antrenorul lui Bodosani a decis să joace și mai agresiv. În minutul 72 l-a înlocuit pe mijlocașul Mihai Roman și l-a adus pe Serghei Grobock înainte pe teren. După cum vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni în curând. Totuși, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării de tactică, echipa sa a luptat în continuare eficient.

Cu 17 minute rămase din a doua repriză, Chepsy s-a schimbat. Kevin Lacassen s-a mutat la Alexandre Tudori. După câteva minute, antrenorul lui Chef a decis să-și apere decizia. S-a concentrat pe apărare în minutul 74. Mijlocașul lui Christian Barbut este Stephen Ashkowski, un fundaș obișnuit care trebuie să-și ajute echipa să-și apere finalul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui Chepsy să rămână în frunte. Jucătorul potoșanean Enrico Papa a primit cartonaș galben în minutul 85.

READ  Mass-media portugheză laudă Polonia! „Determinare și curaj”

Raswan Began a primit cartonaș roșu în prelungiri, așa că echipa Chepsy a fost nevoită să joace la sfârșitul jocului, dar tot a reușit să îmbunătățească rezultatul. Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.

Echipa Chefs și-a atins scopul, practic neatacând, și poate conta pe degetele unei mâini acțiunile jucătorilor lor sub ținta adversarului.

Jucătorii Chefs au primit un cartonaș roșu în meci, în timp ce adversarii au primit patru cartonașe galbene.

Echipa lui Bodosani a înlocuit cinci jucători. Pe de altă parte, echipa Chefsy a înlocuit patru jucători în repriza secundă.