Fotbal Club Botosani – SSC Farol Constanta 1-1 (1-1). Liga – runda a patra

Fotbal Club Botosani – SSC Farol Constanta 1-1 (1-1).  Liga – runda a patra

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de trei ori. Echipa de unsprezece a lui Farolo Constanța a câștigat de două ori, a remizat o dată fără a pierde niciun meci.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit botoșănenilor în minutul cinci al meciului când Mihai al II-lea a marcat primul gol. Golul a venit după o pasă a lui Frank Moses.

Între minutele 19 și 39, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătându-i lui Farol Constanța două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă.

Farol Constant a început lupta și a dus la egalitate în prima repriză. Cu cinci minute înainte de finalul primei reprize, Vlad Morar a marcat scorul cu o lovitură de pedeapsă.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul duelului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

În minutul 47, Yonot Larry, jucător de la Farol Constanța, a primit cartonaș. În minutul 53, Ovidiu Biriano a fost înlocuit de Jacob Sella.

În același minut, Eduardo Florescu a fost înlocuit de Elad Shahav pentru întărirea echipei botoșănene. Antrenorul echipei adverse a decis și el reînnoirea lotului, înlocuindu-l pe Sebastian Mladen în minutul 70 în locul lui Sebastian Borza. Cu 22 de minute înainte de finalul reprizei secunde, Dragos Nidelko a primit un cartonaș de la Farolo Constanța. Antrenorul echipei Farolo Constanta a decis să joace mai agresiv. În minutul 70 l-a înlocuit pe mijlocașul Karl Kassab și l-a pus pe atacantul Denis Alibeck pe terenul de joc. Vezi tu, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua rapid conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă s-a luptat cu performanța.

READ  zgură. Nikki Pedersen i sa permis să se întoarcă în țară. Există o singură problemă

Între 71 și 83 de minute, botoșănenii au părăsit terenul: Sebastian Milat, Mihai al II-lea, Alexandro Tiganasu, și au fost înlocuiți de Mateus Cresima, Mihai Roman, Alain Cerrone. Tot la echipa adversă, antrenorul a dispus o remaniere pe teren, în care locul lui Vlad Morar, Gabriel Torje, Dragos Nedelko a fost luat de: Theodor Pallotta, Anis Sally, Kevin Doukuri. Între minutele 75 și 83, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătându-i lui Farol Constanța două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă.

Din mersul meciului nu a rezultat că una dintre cele două echipe va putea întoarce balanța victoriei în favoarea ei. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal ambelor echipe. De la bun început, loteria a fost „atârnată în aer”. Ambele echipe au ținut mingea practic același timp. Meciul a fost foarte strâns, din primul minut până în ultimul minut.

Arbitrul i-a acordat lui Farol Constanța două cartonașe galbene în prima repriză și patru în a doua. Botoșănenii au primit un cartonaș galben în prima repriză și același în repriza secundă.

Ambii au schimbat cinci jucători în repriza secundă.