Fotbal Club CFR 1907 Cluj – Clubul Sportiv Universitatea Craiova 2-1 (1-0). Liga – Etapa a 9-a

Fotbal Club CFR 1907 Cluj – Clubul Sportiv Universitatea Craiova 2-1 (1-0).  Liga – Etapa a 9-a

Până acum, istoria întâlnirilor dintre Eleven este foarte încărcată. CFR Cluj a câștigat 13 din cele 34 de întâlniri, raportând 10 înfrângeri și 11 egaluri.

Gabriel a observat ajutorul care îl dubla.

CFR Cluj a marcat un gol la scurt timp după începerea meciului. Nana Boateng a marcat în minutul al doilea.

În minutul 12, arbitrul Daniel Berligia de la CFR Cluj a acordat cartonaș galben și Andre Ivan de la echipa adversă în minutul 33. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru CFR Cluj.

În primele minute ale reprizei secunde, arbitrul l-a pedepsit pe Alexandro Crito de la CS Univ. Craiova.

Unsprezece de la CS Univ. Craiova a trecut la atac pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. CFR Cluj a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 57, Gabriel Dbeljah a intrat pe lista trăgătorilor.

În minutul 59, cartonașul i-a fost înmânat lui Vladimir Scricho de la echipa CS Univ. Craiova.

Jucători CS Univ. Craiova a răspuns rapid cu un gol. În minutul 61, Alexandro Mathieu a marcat scorul.

În același minut, Bilal El Amrani a venit în spatele lui Adrian Bowen. În minutul 62, Daniel Berligia a fost înlocuit de Claudia Petrella, care trebuia să întărească echipa CFR Cluj. Nu după mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el reînnoirea echipei, înlocuindu-l pe Stefan Bayram cu Jovan Markovic și pe Alexandru Matteo cu Badan Nestor. La scurt timp, antrenorul LCFR Cluj a decis să apere scorul. În minutul 73 a pariat pe apărare. Yuri Matias, un fundaș tipic, care trebuia să-și ajute echipa să-și apere scorul, a intrat în locul atacantului Gabriel Dijbelgo. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis CFR Cluj să mențină conducerea.

READ  Îi cunoaștem pe toți finaliștii pentru Copa America. Messi a arătat din nou magie [WIDEO] Becca Nona

Cu un sfert de oră înainte de finalul jocului de pe unsprezecelea CS Univ. Craiova s-a schimbat. Ante Rogoljic s-a alăturat lui Valerica Jamana. În minutul 78, arbitrul ia arătat cartonaș galben lui Jovan Markovic de la CS Univ. Craiova și în minutul 81 Bilal El Amrani al echipei adverse. Instructor CS Univ. Craiova a decis să joace mai agresiv. În minutul 83 l-a înlocuit pe mijlocașul Alexandro Crito și l-a transferat pe atacantul Ionot Vina pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa lui își va reveni repede. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța.

Între minutele 83 și 90, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând jucătorilor CFR Cluj două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă. Universitatea Eleven CS. Craiova nu a avut timp să dea o lovitură decisivă și meciul s-a încheiat cu o victorie modestă pentru CFR Cluj.

Arbitrul le-a arătat jucătorilor CFR Cluj și CS Univ patru cartonașe galbene. Craiova a renuntat la cinci.

CFR Cluj 11 a folosit toate schimbările din repriza secundă. Pe de altă parte, CS Univ. Craiova a făcut patru schimbări în repriza secundă.