Fotbal Club CFR 1907 Cluj – FC Arges Pitesti 2-0 (1-0). Liga – turul trei

Fotbal Club CFR 1907 Cluj – FC Arges Pitesti 2-0 (1-0).  Liga – turul trei

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de patru ori. CFR Cluj a câștigat de patru ori fără a pierde niciun meci.

Jucătorilor ambelor echipe le-a luat mult timp să se miște. O atmosferă de somnoros a prevalat cea mai mare parte a primei reprize. Nimeni nu se așteaptă să vină sentimente reale. Abia în al doilea sfert de oră a început să se întâmple ceva pe teren. Jucătorii CFR Cluj au avut noroc după 24 de minute când Gabriel Debeljuh a marcat primul gol.

Singurul cartonaș galben din prima repriză i-a fost arătat Danielle Grauvac de la CFR CFR Cluj. Acesta a fost al 26-lea minut al întâlnirii. În ultimul minut al primei reprize a avut loc o schimbare la CFR Cluj. Intră Claudio Petrella Valentin Costachi. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru CFR Cluj.

În minutul 60, Adrian Păun l-a înlocuit pe Ciprian Deac. In acelasi minut au plecat si jucatorii lui Arges Pitesti: Jaafar Arias, Costinil Tofan, iar in locul lor au fost Jorge Jania si Joao Miguel.

Antrenorul Arges Pitesti a decis sa joace mai agresiv. În minutul 61 l-a înlocuit pe mijlocașul Christian Tănași și l-a introdus pe atacantul Christian Dumitru pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbărilor de tactică, echipa sa se luptă încă cu eficiența. După un timp, antrenorul CFR Cluj a decis să apere scorul. În minutul 67, concentrați-vă pe apărare. S-a alăturat atacantului Bilal Omrani Yuri Mathias, un fundaș model pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis CFR Cluj să mențină conducerea. În ciuda pariurilor pe apărare, CFR Cluj a reușit să înscrie și să câștige. În minutul 73 a avut loc o schimbare pentru Arges Pettisti. Diogo Viana l-a înlocuit pe Alexandro Isvana.

READ  Jordan Henderson s-a săturat de Arabia Saudită. Legenda Liverpool tentată de un club iconic!

Costinel Toufan de la Arges Pitești a primit cartonaș galben cu 15 minute înainte de finalul meciului. În minutul 78, Costinel Tofan a primit al doilea galben, și deci roșu, care a slăbit formația argeșeană piteșteană. Jucătorul a primit cartonașul anterior în minutul 76. În minutul 79, jucătorii CFR Cluj Marko Dugandžić și Runar Sigurjonsson au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Gabriel Debeljuh și Mihai Bordeianu.

Argeșul Pitești a mers la atac pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. CFR Cluj a profitat de situație și a mai înscris un gol. Cu șase minute înainte de finalul meciului, Marko Dugandžić a marcat scorul.

In minutul 85 s-a produs o schimbare in echipa lui Arges Pettisti. Georgianul Honciu s-a mutat după Antuna Palica. Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-0.

A fost un meci clasic cu un singur gol.

Argeșenii piteșteni au primit un cartonaș galben și unul roșu pe meci, iar adversarii lor au primit un cartonaș galben.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.