Fotbal Club CFR 1907 Cluj – Fotbal Club Rapid Bucuresti 1-0 (1-0). Liga – primul tur

Fotbal Club CFR 1907 Cluj – Fotbal Club Rapid Bucuresti 1-0 (1-0).  Liga – primul tur

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de șase ori. Eleven CFR Cluj a câștigat de patru ori, a remizat o singură dată și a pierdut o singură dată.

O schimbare a fost deja făcută în primele minute ale meciului. În minutul 12, Romario Moise a venit în spatele lui Jacob Voettos.

Singurul gol din meciul CFR Cluj a fost marcat de Yuri Mathias în minutul 17. Singura pagină din prima repriză a văzut-o Dragos Grigore de la Rapidu Bucureşti. Acesta a fost minutul 41 al meciului.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru CFR Cluj.

Între minutele 48 și 75, arbitrul a încercat să liniștească meciul dând trei cartonașe galbene jucătorilor CFR Cluj. În minutul 90 al meciului, arbitrul a arătat 11 metri, dar golul ratat al lui Alexandro Albo a fost dezastruos. Penalty-ul ratat cu siguranță nu a ajutat echipa să-și refacă moralul.

În același minut, Ljuban Krebolga, jucător de la Rapido București, a primit cartonaș. Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.

Nu a fost o priveliște frumoasă, jucătorii au făcut adesea greșeli, făcând meciul să se oprească și nerăbdare în tribune. Arbitrul le-a dat trei cartonașe galbene jucătorilor CFR Cluj și le-a arătat lui Rapid București doi jucători.

CFR Cluj a înlocuit patru jucători în repriza secundă. Pe de alta parte, echipa Rapid Bucuresti a folosit toate schimbarile din prima repriza.

READ  Mbappe: Ar putea asta să-mi schimbe decizia? nu Nu NU