Fotbal Club Dinamo Bucuresti – Fotbal Club Academica Clinceni 5-1 (0-0). Liga – Etapa a 7-a

Fotbal Club Dinamo Bucuresti – Fotbal Club Academica Clinceni 5-1 (0-0).  Liga – Etapa a 7-a

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. Echipa lui Clinceni a câștigat de trei ori din 10 meciuri, dar a pierdut mai multe, pentru că este de cinci ori. Două meciuri s-au încheiat la egalitate.

Încă din primele minute, Dinamo Bucureşti a atacat agresiv poarta adversă. Apărarea lui Clinceni a fost însă într-o formă bună și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să primească gol. Cu opt minute înainte de finalul primei reprize, Stiliano Filip și Razvan Grădinaro de la Dinama București au primit cartonașe galbene.

În același minut, Agron Ruvati a părăsit terenul pentru a obține un cartonaș roșu, care a slăbit echipa lui Clincini. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

Eforturile echipei Dinama Bucuresti au dat in sfarsit roade. În minutul 55, Mirko Ivanovsky a intrat pe lista trăgătorilor. Mirko Ivanovsky a ajutat la înscrierea golului.

Echipa lui Clinceni a intrat în ofensivă pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. La scurt timp, Dinama Bucuresti a profitat de situatie si a mai inscris un gol. În minutul 58, Anthony Ivanov a făcut un șut precis.

În minutul 59, Luca Florica, jucătorul lui Clincini, a primit cartonaș galben. În minutul 61, Robert Gerdia a venit în spatele lui Valentin Domitrash. Între 61 și 75 de minute, Dinamănii au plecat din București: Mirko Ivanovic, Igor Jovanovic, Cosmin Mate, Gabriel Toure și au fost înlocuiți de Desir Azankpo, Baptiste Alo, Vlad Morar și Mihai Isano. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, iar Catalina Ion și Luca Florica au fost înlocuiți de David Massaro, Andre Ianna.

READ  Cunoaștem componența echipei poloneze de volei în Campionatul European U-16

Cu 20 de minute înainte de finalul reprizei secunde, Razvan Patrich de la Dinama București a văzut cartonașul galben.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor de la Dinamo Bucureşti în minutul 76 al meciului când Vlad Morar a marcat al treilea gol.

La sfârșitul meciului sacul de poartă a fost scos. Telespectatorii au avut motive să fie fericiți. Vlad Morar a marcat din nou în minutul 78 pentru a face scorul 4-0. Notă Stiliano Philippe asistent.

Cu 11 minute înainte de finalul meciului, Dinamo București și-a schimbat mâinile. Alin Buleica s-a alaturat lui Razvan Gradinaru.

În ultimele minute ale meciului de pe teren, sentimentele jucătorilor au fost egale cu sentimentele jucătorilor din tribune. În minutul 86, Desire Azankpo a mărit scorul la 5-0. Allen Pulica a marcat un pasaj în poartă.

Jucătorii lui Clinceni au răspuns rapid cu un gol. Cu două minute înainte de finalul meciului, Davide Massaro a decis scorul.

În minutul 90, arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Baptiste Alo, jucătorul lui Dinama București. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 5-1.

Dinamo Bucuresti si-a dominat rivalii pe teren. A efectuat multe atacuri periculoase asupra poartei adverse, trasând 16 lovituri pe poartă.

Clincenii au primit un cartonaș galben și unul roșu pe meci, iar adversarii lor au primit patru cartonașe galbene.

Dinamo Bucureşti a înlocuit cinci jucători în repriza secundă. Pe de altă parte, echipa lui Clinceni a folosit toate schimbările din repriza secundă.