FOTBAL CLUB DYNAMO PUCURESTI – ASOCIATIE CLUB Sportive Chepsy OSK SPOND KIORKE 0-0. Liga – Meciul 2

FOTBAL CLUB DYNAMO PUCURESTI – ASOCIATIE CLUB Sportive Chepsy OSK SPOND KIORKE 0-0.  Liga – Meciul 2

Unsprezece nu s-au întâlnit des pe teren. Dinama Bucuresti a castigat patru din 14 lupte, dar a pierdut sase. Toate cele patru meciuri s-au încheiat la egalitate.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș în primele minute ale unui joc este cel mai important eveniment. Între minutele șase și 45, arbitrul a încercat să liniștească jocul arătând trei cartonașe galbene jucătorilor lui Dynamo Pucrești.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

Igor Jovanovic l-a înlocuit pe Raswan Patric în minutul 49. În minutul 67, a avut loc o schimbare în echipa Chefsy. Christian Barbat a intrat pentru Kevin Lacassen.

După câteva minute, antrenorul echipei Dinama Pucreşti a decis să-şi apere această decizie. A arătat joc defensiv în minutul 69. Mijlocașul lui Ahmed Bani a fost Denis Kiefer, care și-a ajutat echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui Dynamo Pucrești să mențină echipa în echilibru. În minutul 70, Antonio Ivanov a fost înlocuit de Alexandre Rouda și Vlad Morar a fost înlocuit de Razwan Patricce, care a întărit formația Dinama București. După mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Rores Ispos cu Adnan Agonovic. Antrenorul Chef a decis să joace și mai agresiv. Fundașul Stephen Ashkovsky a fost înlocuit în minutul 80 de atacantul Mariusz Stefanescu. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua în curând conducerea. Cu toate acestea, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării tacticii echipa sa a luptat în continuare eficient.

READ  Roma are o categorie competitivă! Iga Svitek îl așteaptă pe finalistul Roland Garros

În repriza secundă a fost emis zilnic același card de la București lui Christian Eurobizo. A fost minutul 89 al luptei.

Sepsi XI a avut 11 ocazii de a marca dintr-o lovitură de colț.

Arbitrul nu i-a penalizat pe jucătorii Chefs cu niciun cartonaș, în timp ce jucătorii lui Dinama Pucrești au primit patru galbeni.

Dinamo București a făcut patru înlocuitori în repriza secundă. Echipa Chefsy, în schimb, a folosit toate schimbările din repriza secundă.