Fotbal Club Potosani – Cynthia Darqovist 3-2 (3-1). Liga – Ziua 1

Fotbal Club Potosani – Cynthia Darqovist 3-2 (3-1).  Liga – Ziua 1

Echipele care apar aici s-au întâlnit de opt ori în istoria luptei live. Echipa lui Podozani a câștigat de patru ori, a remizat două și a pierdut doar două.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. La scurt timp după startul meciului, Podozani a marcat un atac la poarta adversă. Sebastien Maillot a adus echipa sa în avantaj în minutul al treilea cu o șansă de penalty.

Echipa Cynthia Darqovist a stârnit o letargie de moment. Ea a intrat rapid la ofensivă pentru a acoperi pierderea. Eforturile lor au dat roade curând. Andriy Serban a marcat egalarea in minutul 13. Christian Negat a contribuit la situația golului.

În minutul 27, Dean Boulder a primit cartonaș galben de către Cindy Darkovist.

Jucătorii Podozanilor au ripostat prin gol. În minutul 29, Eduard Florescu a intrat pe lista lunetiştilor. Mateus Santos a asistat la poartă.

Mateus Santos de la Podozani a primit un cartonaș galben de către arbitru în minutul 30.

La finalul primei reprize, sacul de poartă a fost dezlegat. Publicul avea motive să se bucure. Cu un sfert de oră rămas în prima repriză, Sebastien Maillet l-a învins din nou pe portar pentru a face 3-1.

Andreas Mihaiu l-a înlocuit pe Doru Popatiuk în minutul 45. Niciuna dintre echipe nu a putut schimba rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

Andreas Mihaiu a marcat un alt gol în minutul 48 al jocului pentru a aduce bucurie suporterilor Cynthia Darqovist. Podozani a făcut o schimbare în minutul 56. Elad Shahaf a mers în spatele lui Andriy Dirgovenu.

După o oră de joc, Tiberiu Kapuza a părăsit terenul pentru un cartonaș roșu, care a slăbit echipa Cynthia Darqovist. In minutul 66, jucatorii Cynthia Tarkoviste: Adrien Ionita, Cornel Tinu, Juan Pasaglia au parasit terenul si au fost inlocuiti de Andre Serban, Nasser Samat, Marco Tulka. Mateus Santos de la Podozani a primit un al doilea galben și ulterior roșu în minutul 69 și a trebuit să părăsească terenul. Acest jucător a primit cartonașul anterior în minutul 30.

READ  Volei ME 2023: Rezultate și momente importante ale meciurilor de vineri

În minutul 76, Terence Tistel și Sergej Grubach de la Podozani au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Eduard Florescu și Chekov Camara. Câteva minute mai târziu, antrenorul lui Podozani a decis să-și apere decizia. A pariat pe apărare în minutul 79. Lui Andre Dragu i se alătură mijlocașul Sebastian Milet, un fundaș tipic despre care se așteaptă să-și ajute echipa să-și apere finalul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, decizia sa a permis echipei lui Podozani să păstreze conducerea. În minutul 80, Shaquille Snow a intrat în locul lui Andre Patache pentru a-i da un impuls lui Potosani. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să remanieze lotul, înlocuindu-l pe Christian Negat cu Christian Serges.

Meciul s-a încheiat cu o victorie îngustă pentru Podozani, Cynthia Darqovist a rămas fără timp pentru a da o lovitură decisivă.

Ambele echipe au primit un cartonaș galben și unul roșu.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători.