Fotbal Club Potosani – FC U Kryova 1948 2-1 (1-0). Liga – Meci 6

Fotbal Club Potosani – FC U Kryova 1948 2-1 (1-0).  Liga – Meci 6

Primul eveniment important al meciului este penalty-ul pentru jucător. Alinei Cheroni a primit cartonaș galben din cartonașul lui Potosani în minutul 33, iar Bradley Diallo a primit cartonaș galben în minutul 38.

Victor Deacon a marcat primul gol în minutul 39 când Luck Potosani s-a uitat la jucători și a zâmbit. Andrea Dirkowane a asistat la poartă.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru bodosănenii.

În minutul 54, arbitrul i-a dat cartonaș galben jucătorului potoșanean Denis Harut. Andrea Combagno a egalat în minutul 55.

Între minutele 58 și 61, arbitrul Bodosani a încercat să calmeze jocul arătând jucătorilor trei cartonașe galbene.

Bodosanii au ripostat marcand un gol. Cu 24 de minute înainte de finalul reprizei secunde, Joyce a trecut scorul.

În minutul 69, Seko Cidbaye l-a înlocuit pe Darrell Ondon. În același minut, FC U a primit un înlocuitor pentru Kriova. Franாங்கois Marquette a mers după Samuel Asamoah. În minutul 71, ouăle lui Potosani au primit un al doilea cartonaș galben și roșu și au părăsit terenul. Anterior, a fost penalizat în minutul 58.

Arbitrul FCU i-a arătat lui Kriova un cartonaș galben în minutul 72 lui Franோois Marquette și în minutul 78 lui Seco Cidbei. Cu 17 minute înainte de finalul reprizei secunde, bodosănenii s-au schimbat. Edward Floris s-a alăturat lui Andrei Dirkowen. După un timp, antrenorul lui Bodosani a decis să apere decizia. A arătat joc defensiv în minutul 80. Andre Bodache, un fundaș obișnuit care trebuia să-și ajute echipa să-și apere scorul, a venit la mijlocașul Enrique Papa. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis echipei lui Bodosani să rămână în frunte.

READ  Curzon va produce noi autobuze electrice pentru România

În minutul 82, FC U a primit un înlocuitor pentru Kriova. Dragoș a intrat în album pentru Vlad Achim. Antrenorul FC U Craiova a decis să joace și mai agresiv. În același minut a transformat un fundaș Rod Nekru și l-a tras pe Claudio Balan înainte. După cum vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni în curând. Totuși, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării de tactică, echipa sa a luptat în continuare eficient. La oprire a fost o schimbare la echipa bodosaneană. Juicy Lupetta s-a alăturat lui Mihai Roman.

În același minut, Bradley Diallo de la FC U Craiova a primit un al doilea galben, rezultând în roșu, acesta a trebuit să părăsească terenul. Jucătorul a primit cartonașul anterior în minutul 38. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a terminat 2-1.

Jucătorii lui Potoșani au primit cinci cartonașe galbene și un cartonaș roșu în meci, în timp ce adversarii lor au primit trei cartonașe galbene și unul roșu.

Bodosanii au folosit toate schimbarile din repriza secunda. FC U Craiova, în schimb, a făcut patru înlocuiri în repriza secundă.