Fotbal Club Rapid Bucuresti – Asociatia Club Sportiv Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 1-0 (0-0). Liga – Etapa a 6-a

Fotbal Club Rapid Bucuresti – Asociatia Club Sportiv Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 1-0 (0-0).  Liga – Etapa a 6-a

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de trei ori. Rapid București a câștigat o dată, a remizat de două ori fără a pierde un meci.

Startul meciului nu a mai fost un meci palpitant. Jucătorii au încercat să rezolve situațiile, dar meciul nu a aderat la ambele echipe. Judecătorul avea destul de mult de lucru. Pe teren nu a început nimic până în ultimul sfert de oră. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

În minutul 55, Claudio Bello l-a înlocuit pe Albert Stahl. In acelasi minut, antrenorul Rapidu Bucuresti a decis sa apere scorul si sa puna linia de aparare. Mijlocașul lui Alexandro Ioneta a fost Alexandru Dandia, fundașul tipic pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, decizia sa i-a permis Rapidului Bucuresti sa pastreze egalitatea. In ciuda pariului pe aparare, Rapidu Bucuresti a reusit sa marcheze si sa castige.

Bogdan Mitriya a primit un cartonaș de la Sebsi în minutul 77.

La finalul meciului, singurul gol al meciului a fost marcat de Rares Ilie pentru Rapidu Bucuresti. Golul a fost marcat în același minut. În minutul 83, Mihai Palace a fost înlocuit de Rares Ispas pentru a întări echipa Sepsi. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa și să-l înlocuiască pe Jakob Vojtos Biones Marzouk.

Horatiu Moldovan, jucatorul Rapid Bucuresti, a primit cartonas in prelungiri.

Ambele echipe au văzut un cartonaș galben.