Fotbal Club Rapid Bucuresti – Club Sporty Cosmeton Medias 8-0 (3-0). Liga – Meci 5

Fotbal Club Rapid Bucuresti – Club Sporty Cosmeton Medias 8-0 (3-0).  Liga – Meci 5

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Când Jacob Vojdas a marcat primul gol în minutul 12 al meciului, Luck Rapid le-a zâmbit bucureștenilor. Rares Ilie a mentionat acest ajutor.

Echipa Cos metanu Medias a lansat rapid o ofensiva pentru a compensa pierderea. XI-ul lui Rapid București a profitat de situație și a mai înscris un gol. Rares Ili a marcat în minutul 37. Christian Albu a asistat când golul a fost marcat.

Nicole Cornet a marcat un alt gol în minutul 40 pentru a crea o explozie de bucurie printre suporterii Rapid București. Raul Steve l-a înlocuit pe Vlad Tomsa în minutul 45.

In acelasi minut a avut loc o schimbare in echipa lui Cos Metanu Medias. Denise Ursu a intrat pentru Vlad Tomsa.

Suporterii nu s-au instalat încă pe tribună după pauză, iar în acest joc este deja un alt gol. În primele minute ale reprizei secunde, Nicole Cornet a marcat golul secund pentru a face 4-0. Golul a venit după o pasă a juniorului Morais.

Sacul cu golurile a fost desfăcut după pauză. Publicul avea motive să se bucure. În minutul 51, Race Ili a marcat din nou 5-0. Alexandre Ionita a asistat la poarta.

În minutul 58, următorii jucători de la Rapid București au părăsit terenul: Younes Marzouk, Stephen Banoyu, Romario Moyes, Luban Krebulja, au fost înlocuiți cu Jacques Vogtas, Nicole Gornad, Christian Albu și Matthias Guide.

Când Romero Moyes a marcat al șaselea gol în minutul 66 al meciului, Luck Rapid a râs de bucureșteni. Younes Marzouk a asistat la poartă.

În minutul 67 s-a adăugat Alexandre Tandia în locul lui Dragoș Gregor și a întărit echipa lui Rabid Pucrești. După mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el reînnoirea echipei, înlocuind-o pe Galina Harfas cu George Noyen.

READ  Satka aruncat de Spania (actualizat) - KKSLECH.com - KKS Lech Poznań - Site neoficial

Când Alexandru Tandia a marcat al șaptelea gol în minutul 75, Norocul a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii Rapidului București. Cu șapte minute înainte de finalul jocului, a avut loc o schimbare în lotul Cos Metanu Mediaș. Christian Campion a mers după Paul Costia.

În ultimele minute ale jocului de pe terenul stadionului, emoțiile jucătorilor au fost egale cu cele ale tribunelor. Junior Morris a ridicat scorul la 8-0 în minutul 90. Alexandre Ionita a creat din nou scorul.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 8-0.

Rabid Bucuresti si-a dominat rivalii pe teren. Ea a făcut câteva atacuri mai periculoase către ținta inamicului și a tras 33 de focuri către țintă. Dezgustul excepțional al atacatorilor de la Cos Metanou Media era cel mai vizibil. În cele 90 de minute de meci nu au șutat spre poartă.

Rabid Bucuresti a jucat foarte agresiv, ceea ce s-a soldat, din pacate, cu un numar mare de greseli. Arbitrul nu a dat cartonașul deși s-au făcut unele greșeli.

Formația Rapid București a înlocuit cinci jucători în repriza secundă. Unsprezece Cos Metonu Medias, in schimb, a inlocuit patru jucatori.