Fotbal Club Universitatea Cluj 2-1 (1-1). Liga – Etapa a 5-a

Fotbal Club Universitatea Cluj 2-1 (1-1).  Liga – Etapa a 5-a

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. Eleven Universitaire Cluj a câștigat trei din șapte meciuri și a pierdut în același număr de ori. Un meci s-a încheiat la egalitate.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. La începutul jocului, jucătorii arădeni din Utah nu i-au dat nicio șansă portarului adversarului. În minutul al șaselea, Virgilio Postolacci a dat echipei sale în avantaj.

Unsprezece jucători din UTA Arad se bucură de multă vreme de conducere. A durat 30 de minute, echipa Universitatei Cluj a condus la egalitate. Golul a fost marcat de Adrian Balan. Rețineți ajutorul lui Romario.

Între 40 și 45 de minute, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând două cartonașe galbene jucătorilor Universității Cluj și unul echipei adverse. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au mers la pauză cu un egal 1-1.

A doua jumătate a Universității Cluj a început cu o formație în schimbare, urmată de Cătălin Helsti și Marius Presig cu Elie Fernandez și Paul Pervolescu. Iar în minutul 53, arbitrul i-a arătat cartonașul lui Elie Fernandez, jucător al Universității Cluj.

În minutul 58, Florentine Mattei l-a înlocuit pe Desley Obenek. Terenul era în sus și în jos. Pentru a calma situația cu 20 de minute înainte de finalul reprizei secunde, arbitrul le-a acordat cartonașe galbene jucătorilor UTA Arad Juan Cascini și Andre Chendres.

Jucătorii din Utah au răspuns că a vrut în sfârșit să marcheze un gol. Juan Cassini a intrat pe lista marcatorilor în minutul 82. Wesley Jubilo a ajutat la înscrierea golului.

În minutul 83, Alexandru Chepcho a fost înlocuit de Alexandru Boisiuk pentru a întări echipa Université Cluj. La scurt timp antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Wesley Jubilo cu Albert Stahl. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1.

READ  Xavi cu tărie în ceea ce privește poziția lui FC Barcelona. „Fotbalistii nu înțeleg mecanismele pe care le cunoșteam când aveam 11 ani”

Arbitrul le-a arătat un cartonaș galben jucătorilor din Utah Arad în prima repriză și două galbene în a doua. Jucătorii echipei adverse au primit două cartonașe galbene în prima repriză și unul în a doua.

UTA Arad a făcut cinci schimbări în repriza secundă. Pe de altă parte, Université Cluj a înlocuit patru jucători în repriza secundă.