Fotbal Club UTA Arad – ACS Petrol 52 Ploiesti 2-0 (1-0). Liga – Ziua 2

Fotbal Club UTA Arad – ACS Petrol 52 Ploiesti 2-0 (1-0).  Liga – Ziua 2

Echipele care apar aici s-au întâlnit de șase ori în istoria duelului direct. UTA Arad a câștigat de trei ori, a remizat două și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Când David Mikulescu a marcat primul gol în minutul 11, Norocul le-a zâmbit jucătorilor Uta Arad.

În minutul 23 Marian Hui de la Petrolulu a acordat 52 de puncte. În minutul 45, Lucian Dmitriu a fost înlocuit de Eugenia Cepodaru. În același minut, Petrolulu 52 și-a schimbat echipă. Florin Porta se alătură lui Lucian Dmitri.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest în unsprezecelea UTA Arad.

În minutul 55 arbitrul i-a arătat un cartonaș jucătorului Uta Arad Idris Bada. Petrolulu 52 a făcut o schimbare în minutul 65. Simon Maserache s-a mutat în spatele lui Georg Grossa.

David Mikulescu de la UTA Arad a marcat al doilea gol în minutul 69 al meciului. Între 77 și 87 de minute, jucătorii UTA Arad: Philip Otele, Claudiu Keseru, David Miculescu, Desley Ubbink au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Albert Staal, Orhan Ademi, Raul Steve și Florentin Matti. Iar pentru opoziție, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, Mario Prattu și Kazmin Dugaliuk i-au înlocuit pe Marius Ciou și Marian Hui.

Mirko Ivanovski de la Petrolulu 52 a primit un cartonaș în prelungiri. Scorul a rămas același până la finalul jocului. Confruntarea s-a încheiat cu 2-0.

Arbitrul Uta Arad le-a dat jucătorilor cartonaș galben, în timp ce Petrolulu 52 le-a arătat doi jucători.

Uta Arad a facut patru schimbari in repriza secunda. Cu toate acestea, Petrolulu a făcut cinci modificări din 52 unsprezece.