Fotbal Club Voluntar – FCSP 2-2 (1-1). Liga – Ziua a 9-a

Fotbal Club Voluntar – FCSP 2-2 (1-1).  Liga – Ziua a 9-a

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. În 16 lupte, Eleven Volunteers au câștigat de trei ori, dar au pierdut de opt ori. Cinci meciuri s-au încheiat la egalitate.

Nu toți suporterii și-au luat locurile pe stadion și a avut loc prima înlocuire. În minutul șapte, Cosmin Achim a intrat în spatele lui Gabriel Thomas.

În minutul 23, arbitrul ia arătat un cartonaș galben lui George Miron de la FCSP, iar Adam Nemk de la cealaltă echipă a arătat în minutul 33. În același minut a avut loc o schimbare și în echipa de voluntari. Christian Ghost s-a alăturat lui Ulrich Melek.

Când Andre Cordia a marcat primul gol în minutul 44, Norocul le-a zâmbit jucătorilor FCSP. Darius a ajutat unul când a fost marcat golul.

FCSP XI a trecut o vreme în frunte. A durat doar un minut, iar echipa de Voluntari a condus tragerea la sorți. Adam Nemek a marcat. Ricardino a creat situația de gol.

S-a produs o schimbare la nivelul FCSP în ultimul minut al primei reprize. Malcom Edjouma a făcut echipă cu Ivan Mammoth. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe merg cu 1-1 la time-out.

Alexandre Vlad în minutul 58 și Lucas Dropa în minutul 60 au asigurat arbitrii voluntarilor.

Florin Tanase a marcat inca un gol in minutul 71 al meciului spre deliciul suporterilor FCSB. Menționat de asistentul Malcom Edjouma.

Câteva minute mai târziu, antrenorul voluntari a decis să aducă puțin mai multă prospețime mijlocului terenului, iar în minutul 74 l-a înlocuit pe obositul Lucas Dropa. George Merloy a demisionat pentru a face puțină pace în mijlocul terenului. În același minut, Voluntarii: Mohamed Olawale și Lorraine Flop au părăsit terenul, fiind înlocuiți de Adam Nemek și Marcelo Lobs. După câteva minute, antrenorul FCSB a decis să apere decizia. În minutul 76 a pariat pe apărare. Mijlocașul lui Ovidu Bobescu este Valentine Giorgio, care își ajută echipa să-și apere scorul. Din păcate, încercările antrenorului au eșuat. FCSB nu a salvat decizia și în final a remizat.

READ  Legia.net - Legia Varșovia - Wesovic și Quilia joacă pentru echipele naționale

Echipa FCSP s-a schimbat în minutul 80. Ion Dumitter a trecut la Andre Cordia. Cu cinci minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a arătat cartonașul lui Cosmin Axa de Voluntar.

Voluntarii au ripostat prin punctaj. Christian Gostin a marcat în minutul 88. Mohammed Olawale a marcat golul.

La finalul jocului, a avut loc o schimbare în FCSP Eleven. Ianis Stoica Adrian intră în cazinou. Voluntarul Mihai Bopa a primit cartonașul în minutul 90. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 2-2.

În ciuda aruncării a 10 lovituri spre poartă, dominația pe teren nu s-a dovedit a fi o decizie reușită pentru FCSB.

Echipa Voluntari a jucat foarte agresiv și, din păcate, s-a soldat cu un număr mare de greșeli. Arbitrul a încercat să controleze situația și a ridicat cu nerăbdare cartonașele colorate, care, din păcate, nu au răcit nici capetele fierbinți ale jucătorilor. Arbitrul le-a acordat cinci cartonaşe galbene jucătorilor Voluntari, care le-au arătat unul jucătorilor FCSB.

Echipa Voluntari a numit cinci jucători. Echipa FCSB, în schimb, a înlocuit patru jucători.