Fotbal Club Voluntari – Clubul Sportiv Universitatea Craiova 3-1 (1-0). Liga – Etapa 2

Fotbal Club Voluntari – Clubul Sportiv Universitatea Craiova 3-1 (1-0).  Liga – Etapa 2

Cele unsprezece care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de 20 de ori. Echipa Univ CS. Craiova a câștigat de 13 ori, a remizat 4 și a pierdut doar de trei ori.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. În minutul șapte, un jucător de la CS Univ a marcat un autogol. Craiova Vladimir Skrichio.

Arbitrul ia arătat cartonaşul galben jucătorului de la Voluntari, Vadim Rata, în minutul 24, iar adversarul Nicusora Bancu a primit cartonaşul galben în minutul 36. În minutul 38, Antoine Conte a intrat în urma lui Stephane Valdoyo. În minutul 45, jucătorii CS Univ au părăsit terenul. Craiova: Alexandru George, Alexandro Crito, Alexandro Mathieu și sunt înlocuiți de Dan Nestor, Dan Nestor, Dan Nestor.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest al echipei Voluntari.

În minutul 57 pentru CS Univ. Craiova s-a schimbat. Jovan Markovic sa mutat în spatele Elvirei Kulić. În minutul 58, Ricardinho a primit un cartonaș de la voluntari.

Gustavo Vaginin a provocat o explozie de încântare printre fanii CS Univ. Craiova, a marcat un gol în minutul 64 al meciului. În minutul 67, CS Univ Ovidiu Bic a primit cartonaș. Craiova.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor Voluntari în minutul 67 când Riccardinho a marcat golul secund. Cu 21 de minute înainte de finalul reprizei secunde, arbitrul l-a trecut pe lângă jucătorul Volventari Konstantin Bodescu.

Echipa CS Univ. Craiova a trecut la atac pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Voluntari a profitat rapid de situație și a mai înscris un gol. În minutul 73, Adam Nemec a intrat pe lista trăgătorilor. Marcelo Lopez a marcat.

Cu 10 minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a arătat cartonașul lui Victor Remenesio de la Fontari. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul duelului. Meciul s-a încheiat cu 3-1.

READ  Clasamentul HLTV al celor mai buni jucători din CS: GO 2021: 11. „The Machine”

Feature Eleven CS Univ. Craiova a avut cea mai mare posesie a mingii (61 la sută), iar din păcate, în ciuda acestui avantaj, jucătorii au pierdut jocul.

Voluntarii au văzut patru cartonașe galbene în meci, iar adversarii lor au văzut două.