Groază în meciul de la Barcelona! Un eșec fără Robert Lewandowski

Groază în meciul de la Barcelona!  Un eșec fără Robert Lewandowski

Sezonul trecut – două remize. Sezonul precedent – ​​1 înfrângere. Jucătorii Barcelonei au avut amintiri proaste despre ultimele trei întâlniri cu Granada și cu siguranță nu vor vorbi despre meciul de duminică cu mult entuziasm. Deși rivala formației catalane se află abia pe penultima poziție în tabel, aceasta a reușit să obțină o surpriză și un egal 2-2.

Continuare articol sub videoclip

Va simți Barcelona absența lui Robert Lewandowski? Această întrebare ar fi putut fi pusă înainte de această întâlnire. În urmă cu câteva zile, actorul polonez a suferit o accidentare într-un meci cu Porto, care l-a ținut departe de mai multe meciuri. Este o mare pierdere pentru Barcelona, ​​pentru că vorbim de un jucător care a marcat cinci goluri și a oferit trei pase decisive în opt meciuri de ligă în acest sezon. – Absența lui este o pierdere foarte dureroasă. Robert este numărul nostru nouă, un jucător care face diferența în atac, un punct de referință, un lider – a spus antrenorul Xavi despre polonez.

Am avut nevoie de doar 18 secunde pentru a vedea cât de dificil a fost acest meci pentru echipa catalană. Apoi a marcat Brian Zaragoza. Barcelona a încercat să răspundă, dar fără rezultat. Între timp, Granada nu a vrut să se mulțumească cu un avans de un gol, așa că au marcat al doilea gol. Brian Zaragoza a reușit să înscrie din nou după ce a manipulat apărarea Barcelonei.

Echipa lui Xavi a intrat în contact cu gazdele în prelungiri din prima repriză. Rolul călăului a fost jucat de Lamine Yamal, care avea doar 16 ani. A fost un moment istoric pentru întreaga ligă, Yamal a devenit cel mai tânăr jucător care a marcat un gol din istoria La Liga. Duminică, băiatul avea exact 16 ani și 87 de zile.

READ  Pugilistul polonez a trimis favorita pe panouri deja în primul tur. Decizia judecătorilor