Hack de lunetist polonez. Frumos gol din afara careului! (video)

Hack de lunetist polonez.  Frumos gol din afara careului!  (video)

Atacantul polonez Karol Schwiederski a marcat primul gol în actualul sezon al Major League Soccer. Atacantul de 26 de ani a fost pe foaia de scor în înfrângerea Charlotte FC în fața Real Salt Lake.

Bobocul Rawia Rawicz, a intrat pe teren în formația de start, a deschis jocul în minutul 27. După ce Ben Bandar a jucat din stânga terenului, Świderski a mutat mingea la piciorul stâng și cu un șut precis din afara terenului. suprafața de pedeapsă, a lovit stâlpul din stânga pentru a face 0:1.

VEZI ȘI: Karol Schwedersky: Jocul de acasă dă o „lovitură”

Golul reprezentantului Poloniei, însă, nu și-a pus echipa la obiect. În repriza secundă, jucătorii de la Real Salt Lake au marcat trei goluri în doar șase minute. Argentinianul Pablo Ruiz a egalat în minutul 56, iar trei minute mai târziu, ecuadorianul Anderson Andres Julio Santos a dat gazdelor în avantaj, iar venezueleanul Jefferson Savarino a marcat la 3: 1 în minutul 62.

Pentru Karol Schwedersky, acesta a fost primul gol din cel de-al cincilea joc din actualul sezon MLS. Tânărul în vârstă de 26 de ani are și un assist în contul său, în deplasarea (tot 3-1) împotriva St. Louis. Louis City SC.

Swiderski în fața lui Real Salt Lake a jucat până în minutul 66, apoi a fost înlocuit de Christopher Heggardt. Pe teren a intrat si secunda lui Biao Cheroni, Camille Joviak, in primul 11 ​​si a jucat pana in minutul 77, cand in schimb a intrat brazilianul Vinicius Melo. Fostul jucător de la Poznań Lech Poznań a marcat în raportul arbitrului cu cartonaș galben abia în minutul 48.

READ  Confuz cu aranjamentul. Unde ocupă Iga Świątek și Hubert Hurkacz?