Hat-trick de Mbappé și Neymar, trei pase către Messi! Paris Saint-Germain l-a zdrobit pe nou-venit [WIDEO]

Hat-trick de Mbappé și Neymar, trei pase către Messi!  Paris Saint-Germain l-a zdrobit pe nou-venit [WIDEO]

Paris Saint-Germain s-a impus cu 6-1 la Clermont Foote în seara meciului Ligii Franceze, iar Parisul a făcut încă un pas pe drumul spre revenirea așteptată a campionatului Franței.

Jucătorii lui Mauricio Pochettino au avansat pe stadionul noului venit în Premier League Franceză în minutul șase al meciului. Apoi pasa lui Leo Messi s-a transformat în gol de Neymar. Marcarea acestui gol nu a fost lipsită de controverse. Când Neymar a intrat pe lista marcatorilor, unul dintre jucătorii echipei era întins pe teren.

Restul textului este sub videoclip

Paris Saint-Germain și-a mărit avantajul în minutul 19. Golul parizienilor a început de Neymar, o altă pasă a lui Messi, iar Kylian Mbappe a finalizat formalitățile.

Dar nu a fost sfârșitul emoției de la Stade Gabriel-Montpied. Cu puțin timp înainte de pauză, Clermont Foot a reușit să treacă prin apărarea adversarilor, Sergio Ramos debutând astăzi în primul minut din ianuarie. Yodel Dosso a marcat golul conexiunii.

PSG a avut ultimul cuvânt în repriza a doua. A fost primul care a lovit plasa după un șut impresionant cu capul lui Messi. Totuși, acest gol a fost anulat din cauza ofsaidului de mai devreme al lui Mbappe.

Internaționalul francez a ripostat câteva minute mai târziu când a câștigat o lovitură de pedeapsă pentru echipa sa. Neymar a folosit probabil unsprezece.

Apoi brazilianul a jucat însuși rolul asistentului, cu o pasă superbă cu exteriorul piciorului pentru a-l servi pe Mbappe.

Mbappe a încheiat un hat-trick cu 10 minute înainte de finalul meciului. Messi a marcat al treilea pasaj în acest meci.

READ  zgură. Descalificarea greșită a lui Zmarzlik? Un oficial a vorbit

Ultimul gol al lui Paris Saint-Germain în acea seară a fost marcat în minutul 83 al meciului. Mbappe l-a marcat pe Neymar pentru pasa sa devreme, iar brazilianul a marcat cu ușurință al treilea gol în meci.

Datorită acestei victorii impresionante, PSG este acum cu 15 puncte în fața tabelului din Ligue 1, iar Clermont-Foot este pe locul 17 în clasament.