Hochei. Turneul „Beat Covid”. Polonia a pierdut în fața României după prelungiri

Hochei.  Turneul „Beat Covid”.  Polonia a pierdut în fața României după prelungiri

În ultimul meci al turneului „Beat Covid” din Slovenia, hocheiștii polonezi au pierdut în fața României cu 2-3 după prelungiri. Polonezii au înregistrat patru înfrângeri și o victorie în conflictul din Slovenia.

Echipa noastră națională a jucat cinci meciuri în Slovenia. Jucătorii polonezi de hochei au pierdut 1-2 în fața gazdelor, iar mai devreme au pierdut cu Franța cu 0-1 și Austria cu 2-3. Acuzațiile lui Robert Calaber au învins Ucraina cu 4-3. România are în sfârșit un buget mai bun (2-3). A 25-a echipă a fost promovată din clasamentul mondial în 2019 în spatele elitei, în detrimentul „Biało-Czerwonych”.

Începutul întâlnirii a fost până când, Aron Chmielewski și Maciej Urbanowicz au avut șansa de a înscrie un gol pentru poloneziDar și România a fost apropiată și l-a deranjat de trei ori pe portarul polonez John Murray. În minutul opt a fost 1-0 României. Partea dreaptă a patinoarului a fost deschisă, pe care a folosit-o Simansky și a lovit cu colțul din dreapta jos al porții, pe care Murray nu l-a manevrat.

S-a făcut o egalitate în minutul 13. 1-1 a fost după golul lui Aron Chmielewski. Într-un mod foarte asemănător cu România, polonezii au reușit să egaleze. Chmielewski a tras mingea în fața fundașului și a tras perfect. După începerea celei de-a doua reprize, România a fost din nou în frunte, de data aceasta cu 2-1.

Concurenții au folosit jocul cu un avantaj, răspândind bine pucul de sus în jos și de la stânga la dreapta în al treilea atac, iar John Murray nu a avut nicio șansă. După căderea țintei, a fost înlocuit între cei doi marșari de către Ondrej Raszka.

READ  Timo Werner pleacă de la Chelsea! Actorul german revine în Liga Germană

A fost unul dintre cei mai activi jucători de hochei din partea poloneză Patrick Krujic, A avut șansa sa și a participat la acțiuni ofensatoare Dominic BassDeși unele sau deloc decizii de concediere pot fi criticate.

În minutul 45 Aaron Shmeilovsky a marcat un al doilea gol, schimbând scorul la 2-2. Atacantul care a jucat pentru Ocelarz Trzyniec a redirecționat inteligent mingea, concentrându-se mai degrabă pe acuratețe decât pe forță. Lovitura peste gheață a fost un succes, iar polonezii au creat mai devreme un atac de poziție blând.

Meciul nu a fost stabilit în primele 60 de minute. Polonezii au fost aproape de a marca golul decisiv, dar fără succes. Prelungirile s-au dovedit necesare, deoarece agidulin a ieșit singur cu portarul polonez și a profitat de ocazie pentru a marca scorul final al României cu 3-2.

Goluri: 0-1 Łymanski (8), 1-1 Chmielewski (13), 1-2 Konkantin (23), 2-2 Chmielewski (45), 2-3 Żagidulin (63).

Arbitri: Trellar, Bahor (Main) – Arlich, Snug (Line)

Minute de penalizări: 6-6

Polonia: Murray (din minutul 23 al lui Raszka) – Ciura, Wanacki; Sawicki, Pasiut, Krężołek – Bryk, Górny; Chmielewski, Pas, Przygodzki-Kostek, Kamienieu; Mroczkowski, Wałęga, Urbanowicz-Michaowski, Horzelski; Naliwakhka R., Jarose, Marzic. Antrenor: Robert Calaber

România: Polk – Burs, Rasułow; Żagidulin, Consantin, Valchar – B. Gajdo, Ferencz; Casaniano, Rucalli, Fodor-Antal, Perdella; Z. Peter, T. Gajdo-Jemelianienko; Vasily, Simansky, B.-Sz. Peter Trainer: Julius Penzis