Hubert Hurkacz a găsit un criminal. Sfârșitul seriei de victorii

Hubert Hurkacz a găsit un criminal.  Sfârșitul seriei de victorii

Hubert Hurkacz a încheiat joi o serie de victorii de cinci jocuri în competiția de curs principal. În a doua rundă a Campionatelor ATP 250 Hardcourt de la San Diego, rusul Aslan Karasev a găsit o modalitate de a găsi un polonez.

Rafai Smolensky

Hubert Hurkacz

Getty Images / Julian Avram / Icon Sportswire / În imagine: Hubert Hurkacz

În 2017, Hubert Hurkacz (ATP 12) și Aslan Karacew (ATP 24) s-au confruntat în a doua rundă de calificare a turneului ATP Challenger din Shenzhen, China. Apoi polonezul a câștigat cu mare dificultate după trei sute de meciuri 7: 6 (9), 4: 6, 7: 5. Au trecut patru ani și maeștrii au jucat din nou unul împotriva celuilalt. De această dată, cota lor de duel a fost sferturile de finală ale campionatului ATP 250 din San Diego.

Joi a avut loc un meci de trei grupe cu participarea jucătorilor de tenis. În prima versiune, domnii au urmărit mult timp site-ul. El a făcut primul punct de break doar în al optulea meci al lui Hurkacz. Karacew nu a putut suporta presiunea în acel moment și a lovit un drept. Cu toate acestea, Pole nu a profitat de marea ocazie pentru a termina setul și s-a aplicat cu ușurință înainte de a schimba latura.

La 5: 4 „Hubi” avea două sute de jetoane în serviciul rus. Tânărul de 28 de ani s-a salvat cu un backhand pentru compania de pe cruce, iar în setul secund jucătorul de tenis și-a rupt revenirea. După schimbarea de parte, originarul din Wroclaw a lansat din nou un atac. În al treilea joc, Carraggio a aruncat mingea în plasă și a câștigat meciul inaugural de pole (7: 5).

READ  În cele din urmă, jucătorii lui Șahtior și Dinamo Kiev au plecat. film special [WIDEO] fotbal

Urmăriți videoclipul: acesta este unul dintre cele mai frumoase WAG-uri din lume. Acest videoclip preia internetul

Situația i s-a părut favorabilă lui Horkacz. Reprezentantul nostru a câștigat primul set și a început să servească al doilea. La început, nimic nu a schimbat situația în instanță. Poloneza era mai aproape de a câștiga o pauză și de a rezolva duelul în două meciuri. Apoi a venit al șaptelea meci, care a fost rău pentru Hurkacz. Caracio a marcat două puncte de break. În cea de-a doua, a făcut un mare raliu și a obținut un punct cu mâna înapoi. Rusul nu a renunțat la avantajul revoluționar și a închis setul cu scorul de 6: 4.

Înainte de începerea setului decisiv, domnii au luat o pauză de toaletă. După reluarea meciului, Hurkacz nu a apărut bine pe teren. Karacew și-a dominat adversarul în schimburi și a dezvoltat rapid puncte de break. Obținuse o descoperire în primul meci cu o lovitură în plasă. În cazul 1: 2, stâlpul a solicitat o pauză medicală, deoarece avea o problemă cu brațul drept în zona cotului. Întorcându-se în instanță, el nu a putut răspunde rusului bine purtat. De asemenea, a pierdut o pasă în a șaptea repriză și după 148 de minute a pierdut în cele din urmă 7: 5, 4: 6, 2: 6.

Hurkacz a încheiat joi o serie de victorii de cinci jocuri care a început cu campionatul săptămânii trecute în Metz. După o lungă călătorie la San Diego, polonezul Alex Bolt a fost învins, dar nu a existat prospețime în Karasiwa. Acum, tânărul de 24 de ani din Wroclaw va avea ceva timp liber. El va începe să concureze la Campionatele ATP Masters 1000 de la Indian Wells în weekendul viitor (sâmbătă sau duminică), pentru că va fi rămas bun în prima rundă.

READ  transferuri. Haaland vrea să câștige mai mult decât Lewandowski. Ce chestie!

Caracio, câștigătorul sferturilor de finală, joacă vineri la San Diego Open. Adversarul său va fi bulgarul Gregor Demetro sau danezul August Holmgren, care l-a înlocuit pe canadianul Felix Auger-Aliassime ca norocosul învins pe scară.

San Diego OpenSan Diego (SUA)
ATP 250, terenuri dure, fond de premii 600k. dolar
Joi 30 septembrie

A doua rundă de simplu:

Asan Karagio (Rusia) l-a învins pe Hubert Hurkacz (Polonia, 5) cu 5-7, 6-4, 6-2.