Hubert Hurkacz – Adrian Mannarino: scoruri live și raport live – Australian Open 2022 – Tenis | Eurosport la TVN24

Hubert Hurkacz – Adrian Mannarino: scoruri live și raport live – Australian Open 2022 – Tenis |  Eurosport la TVN24
Tocmai au apărut informații noi – arată-mi

1: 2. Hack Mannarino după un alt schimb lung.

0:30. Și aceeași eroare neintenționată cu numărul 30 din partea stâlpului.

0:15. Un schimb foarte lung s-a încheiat cu o mașină mică din stâlp, păcat.

1: 1. Din păcate, francezii o vor primi.

30:40. Mannarino răspunde uimitor de bine. Încă trei mingi pentru el.

30: 0. Hurkacz arată că nu a cedat încă.

1: 0. Deschidere mare a grupului la stâlp. Adversarul lui a fost inutil de data aceasta.

30: 0. Al nouălea pol as.

2: 6. Din păcate, asta nu ar fi posibil fără un hack. Pe fața lui Hubert există incertitudine și teamă. Ultima șansă de a reveni la meciul din fața lui.

15:40. Prima minge setată pentru francezi.

uita-te la asta

15:30. O alternativă foarte frumoasă lângă grilă.

0:30. Mannarino începe cu 2 ași. Francezii sunt foarte meticuloși.

2: 5. Cuie de volei Hurkacz, pentru consolare și serviciu de succes după un timp.

15:15. Ce este o astfel de defecțiune a stâlpului?

15. Mannarino isi mareste progresul si este aproape de a castiga setul doi.

15:40. Pole încheie în cele din urmă seria proastă, dar după un timp își trimite efectiv adversarul.

0:30. 27 de erori neforțate la stâlp vs. 20 de erori franceze. Acesta marchează deja al optulea punct la rând.

1: 4. Acest grup se îndepărtează de stâlp. Mannarino nu a pierdut niciun punct în acest meci și are o nouă descoperire.

0:15. A doua eroare în serviciul stâlpului. Începutul este același ca în cel precedent.

1: 3. O mulțime de gândaci polonezi. Ar putea fi 2:2.

M: 40. A marcat și francezul. Ai de gând să lucrezi a patra oară?

40:40. Am aruncat stâlpul înapoi. fara cuvinte…

40:30. Francezii nu-și aruncă brațele în jur. A salvat două puncte pentru pauză.

40: 0. Prima astfel de poziție în instanță este în serviciul lui Mannarino.

1: 2. Polonezul încă se luptă și are primul meci în setul doi.

40:15. Un forehand sigur. Mai multe dintre acestea – ar spune cineva.

0:15. Prima defecțiune de serviciu dublu.

0: 2. Un schimb lung se încheie cu un joc de volei al lui Hurkacz. A fost foarte aproape…

M: 40. Stâlpul a început să joace îndrăzneț și a avut o a treia șansă de a obține un break.

40:40. Și francezii greșesc. Primul echilibru cu serviciul lui.

0:30. Două erori neforțate ale stâlpului pentru a debloca această bijuterie. Ar trebui să le evite.

Enervat, Hurkacz scapă racheta în setul doi al meciului cu Mannarino

0: 1. Au fost atacuri violente de la Polul Nord, dar au fost și o mulțime de nervi. Mannarino folosește al treilea punct de break.

40: m. Francezul este o minge de pauză rapidă.

40:40. Părea că polonezul era pe cale să câștige meciul, dar a aruncat mingea în mașină.

40:30. Polonezul a început cu un serviciu grozav, dar merită subliniat și jocul îndrăzneț al lui Mannarino.

Hurkacs a pierdut primul set în fața lui Mannarino în runda a doua de la Australian Open

Startul a fost foarte strâns, dar mai târziu jucătorul de la Wroclaw a început să facă o mulțime de greșeli, care s-au tradus în rezultat.

4: 6. Mannarino este liderul. Ceva s-a blocat în jocul de stâlpi. Arată rău.

15:40. Francezii sunt aproape de a prelua conducerea în grupe.

4: 5. A avut succes, de la 0:40 până când Hurkacz a câștigat meciul.

M: 40. Un punct norocos pentru pol acum, o uşoară eroare de la Mannarino.

40:30. Stâlpul nu pusese încă mâna pe el.

0:30. El trimite stâlpul, dar adversarul lui nu face nimic.

3:5.O bijuterie usoara pentru francezi – castigat cu 15. Se apropie de castigarea primului set.

0:40. Este ceva blocat în jocul polonezilor – nu este mulțumit de el însuși. Un alt lucru este că Mannarino joacă din ce în ce mai bine.

3: 4. Din păcate, următoarele două mingi au fost trase de francezi, care au avut primul break în acest meci.

40:40. Ce schimb lung! 35 de lovituri! Din fericire, polul compensează pierderile.

15:40. Acesta este primul răspuns polonez la site.

0:40. A șaptea bijuterie a stâlpului a început prost. O serie de erori neintenționate.

3: 3. Al doilea as al lui Mannarino în acest meci și o altă remiză.

15:30. Este puțin probabil ca acest meci să se încheie curând. Stâlpul este greșit de data asta, dar este un alt schimb lung.

3: 2. Cu o revenire reușită, francezii s-au apropiat de pole, dar a încheiat meciul cu un frumos Bekhend.

30:15. Jocul este punctul forte al polului. Deja cinci ași.

2: 2. 18 minute de joc și doar patru jocuri în spatele nostru.

30:40. El ratează terenul lui Hurkacz, iar în următoarea acțiune își arată adversarul cu un forehand rapid și frumos.

30:15. Loeb Mannarino a eșuat.

15:15. Nu avea dreptul să le strice francezilor – era lângă Grid – dar a făcut-o.

2: 1. Este condus de un locuitor din Wroclaw. Calmul pe teren și greșelile adversarului l-au salvat.

M: 40. La cel mai lung schimb, francezii au lovit plasa, deschizând o oportunitate pentru pol.

40: m. Stâlpul este greșit și acum adversarul său va avea șansa de a înscrie primul său punct de break.

15:15. Frumoasa plecare pentru francezi.

1: 1. Hubert a condus bine ultimele două schimburi, dar până la urmă greșește.

M: 40. Joacă stâlpul calm, își ia timp și are prima șansă să spargă.

40:40. Francezul a jucat curling într-o situație simplă, iar după un timp, Hurkacz a jucat al doilea punct la rând. Primul echilibru.

15:40. Mannarino își arată și serviciul și forehandul. De asemenea, acționează în mod conștient sub Grid.

1: 0. Bijuterie bună și rapidă a stâlpului.

40:15. Primii doi ași ai lui Hurkacz. M-am descurcat bine!

15:15. Prima minge pentru francezi, dar stâlpul a răspuns într-o clipă.

Jucătorii de tenis sunt deja pe teren, acum trageți și încălziți-vă!

sfarsit! Berrettini raportează pentru runda următoare – 6:1, 4:6, 6:4, 6:1. Îl așteptăm pe Hubert.

Meciul dintre polonezi și francezi va avea loc după meciul dintre Stefan Kozlov și Mathieu Berrettini. În prezent este 1:6, 6:4, 4:6.

Al doilea joc al lor se va încheia miercuri la John Kane Arena, a treia cea mai mare facilitate din complexul Melbourne Park. Planul trebuia să înceapă după ora 18.30, ora Poloniei. Se știe deja că va începe după cel puțin o oră.

Acum se va confrunta cu cel de-al 69-lea clasament ATP al lui Mannarino. L-a înfruntat o dată – a câștigat primul tur la Rotterdam sezonul trecut.

Iată ce a avut de spus după lovitura de start despre performanța sa din Melbourne.

Hurkacz după primul tur de la Australian Open

În acel meci, polonezul a dat o performanță grozavă. Să sperăm să vedem ceva asemănător astăzi.

Performanța lui Hubert la acest eveniment a început cu victoria asupra belarusului Iger Gerasimov nr. 106 6: 2, 7: 6 (7-3), 6: 7 (5-7), 6: 3. Polonez, care a fost favorit în acest eveniment. duel, a comis ceea ce Până la 65 de erori neforțate.

Buna dimineata! În a treia zi a turneului de Grand Slam, privirile tuturor fanilor polonezi s-au îndreptat către Hurkacz. Adversarul tenismenului de la Wroclaw, care nu a ajuns până acum în această etapă la Grand Slam de la Melbourne, va fi francezul Adrien Mannarino.