Hubert Hurkacz – Shintaro Mochizuki. Rezultatul meciului Roland Garros

Hubert Hurkacz – Shintaro Mochizuki.  Rezultatul meciului Roland Garros

Hubert Hurkacz și Shintaro Mochizuki concurează în primul lor meci din turul Roland Garros. Cine va ieși în frunte în acest meci foarte strâns? Rezultatul meciului Hubert Hurkacz – Shintaro Mochizuki imediat după încheierea meciului pe Polsatsport.pl.

În primul set, am văzut pauze rapide de ambele părți. Mai întâi, japonezii au pierdut meciul la serviciu cu scorul de 0:2, iar în meciul următor Hurkacz a fost învins. Ambii jucători s-au întrecut din greu pe terenul francez, dar primul care a întâmpinat mai multe dificultăți a fost polonezul, care, în ciuda a șapte ași și nicio greșeală dublă în acest set, a renunțat la un alt joc și a permis japonezilor să conducă cu calm meciul până la final. Sfârşit.

Vezi și: Cuvinte sincere de la concurentul Świątek. — Habar nu are cine sunt eu.

În setul al doilea, Mochizuki a câștigat clar avânt, întărindu-și clar serviciul, dar a comis și multe erori neforțate. Momentul de cotitură în acest set a fost al cincilea joc, în care japonezul a avut două ocazii de a sparge serviciul, dar nu a profitat de ele. În meciul următor, Hurkacz a urmat exemplul și a decis rapid soarta celei de-a doua părți a meciului în favoarea lui.

Roland Garros: Hubert Hurkacz – Shintaro Mochizuki. Rezultatul meciului

Meciul dintre Hubert Hurkacz și Shintaro Mochizuki are loc acum în primul tur de la Roland Garros. Întâlnirea a început la aproximativ 13:00.