Hurkacz obține un clasament ATP record după o performanță uimitoare la Wimbledon Tenis

Vineri, polonezii nu au putut să se califice în finală. A pierdut în fața lui Matteo Berrettini în patru seturi 3: 6, 0: 6, 7: 6, 4: 6. Italianul a jucat un meci grozav în semifinale. Mai presus de toate, a servit minunat. A marcat 20 de ași și nu i-a lăsat pe polonezi cu șansa de a sparge.

Priveste filmarea
Hubert Horkacz l-a condus pe Federer la disperare. „Nu sunt surprins”

Hurkacz va sări în topul lumii!

O.K Joc Hurkacz La Wimbledon, se traduce în clasamentul ATP, unde urcă pas cu pas polul. Până în prezent, tenismenul a ocupat primul loc pe locul 16 după ce a câștigat turneul, care a avut loc la Miami. înainte de a începe Wimbledon Hurkacz s-a clasat pe locul 18. Cu toate acestea, este deja clar că după finalizarea sa linia de jos va fi în poziția a unsprezecea.

UEFA a deschis o anchetă asupra meciului Danemarca-Anglia, inclusiv o lovitură de pedeapsă și un laser

Hurkacz are cel mai bun sezon din carieră. Va juca în finala ATP la sfârșitul anului?

Anul acesta este cu siguranță cel mai bun an de până acum al lui Hurkacz. Jucătoarea de tenis a câștigat două campionate în Statele Unite anul acesta, iar la aceasta ar trebui adăugată o realizare majoră la Wimbledon. Acest lucru se reflectă în ratingul ATP Race, care ia în considerare rezultatele dintr-un an dat. În acest moment, Hurkacz se află pe locul opt. Dacă ar deține această poziție, ar juca în finala ATP.

Scandal în meciul Anglia și Danemarca.Comportament obscen într-un penalty decisiv în Anglia – Danemarca. „Interzicerea pe viață”