Iga Švetek – Aryna Sabalenka. Acoperire live și rezultate live WTA la Roma

Iga Švetek – Aryna Sabalenka.  Acoperire live și rezultate live WTA la Roma

Iga Švetek – Aryna Sabalenka. Acoperire live și scorul live al Campionatului WTA de la Roma

Iga Świątek – Aryna Sabalenka Este meciul final al turneului WTA de la Roma! Cine va câștiga cupa? Acoperire live și rezultatele meciului Świątek – Sabalenka pe Polsatsport.pl.

A doua cap de serie, Sabalenka, a învins-o pe americanca Danielle Collins (nr. 13) cu 7-5, 6-2 în semifinale.

Anterior, Swiatek a învins un alt american, a treia cap de serie, Coco Gauff 6:4, 6:3.

Rezultatul meciurilor dintre cei mai buni jucători de tenis din lume i-a favorizat în prezent pe polonez cu 7-3. Anul acesta s-au întâlnit o singură dată pe teren. În meciul final al cupei de la Madrid, Świętek a câștigat după mai bine de trei ore de joc 7:5, 4:6, 7:6 (9-7), pentru a câștiga al douăzecilea turneu din carieră.

Raszynianka a câștigat la Roma în 2021 și 2022. Sabalenka nu a câștigat încă un titlu pe terenurile Foro Italico.

Acoperire live și rezultatele meciului Świątek – Sabalenka pe Polsatsport.pl.