Iga Świątek este pe cale să apară în instanță, iar această fotografie a apărut pe internet. o surpriza

Iga Świątek este pe cale să apară în instanță, iar această fotografie a apărut pe internet.  o surpriza

Iga Świątek este aproape de a-și începe competiția pe terenurile din Madrid. Pole și-a întâlnit deja primul concurent Și În 1/32 de finală ale turneului, China se va confrunta cu Xiyu Wang (52 WTA). Meciul este programat să aibă loc la șapte seara. Între timp, Świątek nu face doar exerciții fizice, ci și se bucură de farmecul capitalei Spaniei – și una dintre vedetele care a venit să urmărească duelurile de tenis.

„Mândru” Światek sărbătorește 100 de săptămâni pe locul unu înaintea Madrid Open. video/Agenție de știri/© 2024 Associated Press

Iga Świątek într-o fotografie uluitoare

În timp ce își petrecea timpul liber la Madrid, poloneza a cunoscut două mari vedete ale sportului – Fosta jucătoare de tenis Daniela Hantuchová și campioana olimpică la schi alpin Lindsey Vonn. Întâlnirea trebuie să fi fost foarte dulce, pentru că doamnele au pozat la unison și au zâmbit pentru o fotografie, pe care Vonn a postat-o ​​apoi pe contul ei de Instagram. Fotografia a început rapid să creeze senzație pe internet.

Anterior, Vonn a urmărit antrenamentul lui Iga Svetek și meciul lui Caroline Wozniacki.. Fostul schior alpin a venit special la Madrid pentru a urmări acțiunea turneului dintre tenismenii de top, care se pregătesc pentru viitorul turneu de la Roland Garros.

Lindsey Vonn și Dayla Hantuchová. Mari vedete cu Iga Świątek

Lindsey Vonn Și-a încheiat cariera de schi alpin în 2019 din cauza accidentărilor. Oricum, vremurile activității sale sportive au fost pline de succes. Vonn a câștigat o medalie de aur la Jocurile de la Vancouver (coborâre), precum și două medalii de bronz – una din nou la Vancouver (super-G) și una la Pyeongchang (la coborâre). De asemenea, a fost de două ori campioană mondială la Val d'Isère în 2009 și a câștigat numeroase medalii la Campionatele Mondiale de-a lungul carierei. Ea a câștigat Crystal Globe Award de patru ori și a terminat pe locul doi în clasamentul general de două ori.

READ  Arkadiusz Milik lovește pentru a șasea oară și lovește! petrecere muzicală [WIDEO] Becca Nona

Daniela Hantuchová Ea a încetat să mai joace tenis profesionist în 2017 și a, printre altele, Multiplu campion de Grand Slam la dublu mixt, de două ori campioană la dublu și a ajuns în semifinalele Australian Open. Ea a reușit să ajungă pe locul cinci în clasamentul WTA. Hantuchova a găzduit și programul WTA „Never Miss a Shot” cu Ana Ivanovic.