Încă un pas spre promovarea în ligă. Este de neoprit pentru că nimic

Încă un pas spre promovarea în ligă.  Este de neoprit pentru că nimic

Recent, nu există puncte tari în ceea ce privește Cupru LegnicaDacă asta se joacă acasă. Lider si liga El a început meciul de vineri cu o serie de cinci victorii consecutive la propria sa unitate. În plus, locuitorii din Legnica au intrat ultimii ligă Au pierdut pe 26 septembrie (0:3 vs Stomil Olsztyn) și au luat notițe Serie 10 meciuri neînvinse (opt victorii, două remize).

Priveste filmarea
Legenda Legiunii fără echivoc: El este vinovat de haos. „Acesta nu este un dezastru. Este un scandal.”

oficial. Echipa a patra din clasamentul l-a concediat pe antrenor. „Succes, Dumnezeu să te binecuvânteze”

Încă o victorie pentru Medes Legnica. A șasea victorie consecutivă acasă

În meciul cu GKS Tychy, fanii au trebuit să aștepte Obiective În a doua jumătate a meciului. Mai întâi, însă, Maxime Dominguez a lovit bara și apoi a șutat lui Łukasz Grzeszczyk direct către Pawe Lenarcik. Nu mai era niciun avertisment. În minutul 68, Nemanja Nedek a tăiat prost mingea din centrarea lui Damien Tront, de care a profitat. chukka. Șapte minute mai târziu, scorul era 2-0, datorită unui șut aparent al lui Masij Aliwa.

De asemenea, puteți găsi mai mult conținut sportiv la Gazeta.pl!

Nu s-au mai marcat goluri, iar Mied a mai marcat o victorie valoroasă luptă a reveni la Prima ligă. Locuitorii din Legnica au părăsit prima ligă în 2019. Acum ei sunt lideri de top cu un avantaj de șase puncte față de a doua. Widzew. Locuitorii din ód își vor juca duminică meciul din optimile de finală împotriva lui Chrobry Głogów (15:00). In timp ce JKS Tichy În prezent se află pe locul șase.

READ  Lewandowski stabilește un alt record! Unde va urmări meciul Bayern-Bochum? [TRANSMISJA] Becca Nona

Meci Meds Legnica vs Audra OpoleA cincea victorie acasa la rand! Liderul primei ligi a mai făcut un pas spre ligă

În cel de-al doilea joc de vineri din League One, Sosnovic, care luptase pentru a-l menține pe Zagobi, l-a zdrobit pe Gornik Pulkovice cu 5-0.