Indian Wells 2023. Iga Świątek – Sorana Cristea: Meci Świątek 1/4 de finală – Scor live și acoperire live – Tenis | Eurosport la TVN24

Indian Wells 2023. Iga Świątek – Sorana Cristea: Meci Świątek 1/4 de finală – Scor live și acoperire live – Tenis |  Eurosport la TVN24

Ega Shevitec – Sorana Cirstea 6:2, 6:3

Tocmai au apărut informații noi – vizualizare

Mulțumesc pentru ziua de azi. Continuăm să jucăm. Împreună cu liderul clasamentului mondial.

Și după muncă. Al doilea punct de referință utilizat în scală. 6-3 în setul doi. 2-0 la fiecare meci. Bun venit la doamna poloneză în semifinale.

Caracteristica este sigură, dar nu este încă un câștig-câștig. 5:3.

Lucrul uimitor este că la un moment dat soarta acestui grup a devenit din ce în ce mai incertă. Liderul clasamentului mondial avea deja 0:15 în acest joc, dar s-a reușit rapid când a avut cea mai mare nevoie. Până acum ați pierdut o singură tranzacție și vă bucurați din nou de o progresie sigură. 5:2.

Să nu simțim. Świątek, ca și în primul grup, are probleme neașteptate. Al doilea meci la rând nu este pentru ea. 4:2.

Și tortul nu va fi copt. Iga își pierde transmisia în mod neașteptat. Doar o minge a fost câștigată în acest joc. 4:1.

Acest lucru nu mai poate fi oprit. Iga își sparge adversarul pentru a doua oară în această grupă. 4: 0. Vă pregătiți să coaceți o altă pâine (setat la zero) pentru grup?

Fanii din California cu siguranță nu pot regreta că au venit în instanță.

Mașina de la Raszyn nu se oprește. Cîrstea face multe erori la serviciul ei și pierde setul al doilea la 30. 2-0 la favorita noastră.

Și începem distracția imediat în a doua grupă. Chiar de la meci, pe care Świątek l-a câștigat. 1:0.

Da domnule! A fost un joc lung, plin de întorsături, dar până la urmă jucătoarea noastră a folosit mingea de al doilea set care era în mâinile ei. 6: 2 în jocuri, 1: 0 în seturi, 1/2 din planurile pentru semifinale au fost îndeplinite.

Poate așteptările noastre se vor îndeplini în orice moment, pentru că intrăm din nou în aplicația Roman. Świątek câștigă jocul curat. 5:2.

Ne bazăm pe cât mai multe retururi Iga like.

Aceasta poate fi principala bijuterie a acestei colecții. Cîrstea a făcut mai multe greșeli în serviciu, inclusiv două majore – când conducea clasamentul mondial de la 40:30. Mai avem o pauză și avansăm 4: 2.

Dar luni! – Aceste probleme nu pot continua la nesfârşit. Joc bine gândit de Rasinian, care aduce al treilea joc. 3:2.

Și de data aceasta o surpriză. Acul este rupt după cântare. Întrerupător cu bilă scos din serviciu. 2:1.

Cetățenii îl susțin pe tânărul de 32 de ani. Până acum, fără niciun rezultat.

Și din nou până pe 15, dar de data aceasta în slujba romană. Iga sparge Cirstea. 2:0!

Iga este grozav la meci. Ea a pierdut doar o afacere pe serviciu și acum este în frunte. 1:0.

Suntem pe cale să începem.

Rybakina a intrat în semifinale cu un jab. Același lucru îi dorim și lui Iga.

Duelul ceho-kazah s-a încheiat. Iga ar trebui să părăsească terenul în curând.

Maestrul profesiei ei.

Švedik va intra pe teren după meciul dintre Karolina Mošová și Jelena Rybakina. În acest moment, cele două doamne se luptă în setul trei, unde Kazaszka conduce cu 4: 3.

Recent, Iga a devenit faimoasă dintr-un motiv ușor diferit. Și și-a exprimat nemulțumirea față de intrarea în meci a uneia dintre adversare în tricoul clubului rusesc.

Poloneza nu a scăpat niciun set în trei meciuri din California.

Iga Świątek va începe în curând lupta pentru semifinalele turneului de la Indian Wells.