Inter smulge victoria lui Atletico Madrid! Oblak a încercat singur să-și oprească adversarii [WIDEO]

Inter smulge victoria lui Atletico Madrid!  Oblak a încercat singur să-și oprească adversarii [WIDEO]

Inter Mediolan zwyciężył 1:0 (0:0) w zaciętym boju z Atletico Madryt. Tym samym to Włosi wykonali zdecydowany krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Mai mult text sub videoclip

Inter od samego początku starał się dyktować warunki wtorkowej rywalizacji. Włosi musieli jednak uznać wyższość szczelnej defensywy ze strony Atletico Madryt, którą dowodził niezawodny Oblak. Doświadczony bramkarz spokojnie zatrzymywał wszelakie próby ze strony gospodarzy.

Przewaga ze strony mediolańczyków była zatem widoczna, ale nieudokumentowana. W pierwszej połowie posłali oni osiem strzałów, lecz żaden z nich nie zatrzepotał w siatce.

Spada / pressfocus

Po zmianie stron gra gospodarzy przyspieszyła. Już w 49. minucie świetną okazję miał Arnautović, ale nie zdołał on oddać celnego uderzenia. W odpowiedzi pomylił się zaś Lino, który również nie trafił w światło bramki.

Kolejne minuty przynosiły kolejne ataki Interu. Gospodarze przegrywali jednak ze swoją celnością oraz doskonale dysponowanym Oblakiem. W 77. minucie golkiper zatrzymał Martineza. Chwilę później był jednak bezradny.

Wynik wtorkowej potyczki otworzył wspomniany już Arnautović. Doświadczony zawodnik dopadł do piłki odbitej przez Oblaka po uderzeniu Martineza, dzięki czemu wpakował ją do siatki, chociaż jeden z rywali był blisko genialnego bloku.

W końcówce emocjonującego starcia w Mediolanie Atletico nieco bardziej żywiołowo ruszyło do odrabiania strat. Na wyrównanie nie starczyło jednak czasu ani skuteczności. Chociaż do sytuacji doszli Lino oraz Morata, to ostatecznie Inter wygrał 1:0 (0:0).

Tym samym to Włosi są bliżej awansu do ćwierćfinału bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Rewanż w Hiszpanii zaplanowano na 13 marca.