Intrare elocventă a lui Robert Lewandowski după meciul cu Albania. „Primul pas”

Intrare elocventă a lui Robert Lewandowski după meciul cu Albania.  „Primul pas”

De data aceasta, jucătorii lui Fernando Santos au reușit să nu primească niciun gol. Golul lui Karol Schwedersky din minutul 41 a adus echipa noastră în avantaj. Robert Lewandowski a avut șansa de a aduce scorul în minutul 63, dar după o muncă frumoasă, fundașul albanez a îndepărtat mingea de pe linie.

După meci nu au lipsit comentariile și rezumatele. O intrare utilă a făcut și căpitanul naționalei Poloniei, care a fost încântat de victorie.

Lewandowski surprins intră pe web!

Jucătorul Barcelonei a scris pe rețelele de socializare: „Primul pas în drumul spre promovare. Am câștigat împotriva Albaniei”. Au fost multe comentarii sub postarea lui. Suporterii i-au felicitat și au urat echipei Santos succes în meciurile următoare.

Continuarea articolului sub videoclip

La ce oră este următorul meci al Poloniei?

Următorul al treilea meci, ca parte a calificărilor la Euro 2024, va fi jucat de polonezi pe 20 iunie 2023 la ora 20:45. Albi-roșii vor înfrunta Moldova. După două meciuri de calificare la Campionatul European, Polonia a terminat pe locul al doilea în Grupa E.

17 noiembrie: Polonia – Cehia

READ  Campionatul Mondial de handbal feminin: Polonia - Iran. Acoperire live și rezultate